Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nusikaltimo sudėtis: sąvoka, struktūra, klasifikavimas

Nusikaltimo sudėtis: sąvoka, struktūra, klasifikavimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Nusikaltimo sudėties sąvoka. Nusikaltimo sudėties struktūra. Nusikaltimo sudėties klasifikavimas. Išvados.

Ištrauka

Vien pavojingos veikos padarymo nepakanka tam, kad ši veika būtų pripažinta nusikaltimu. Kaip pažymi V. Piesliakas (2004), pavojingos veikos požymių visumą įstatymų leidėjas aprašo, naudodamasis nusikaltimo sudėties modeliu. Taikant šį modelį, nustatoma, ar yra nusikaltimo sudėtis kaltininko veikoje, kitaip sakant, ar asmens poelgyje yra įstatyme numatytų ir uždraustų veikų požymių.
"Nusikaltimo sudėties modelis naudojamas įstatymų leidyboje kriminalizuojant žmogaus poelgius" (V. Piesliakas, 2004). Įstatymų leidėjas sukurtus tam tikro nusikaltimo požymius aprašo baudžiamajame įstatyme nusikaltimo sudėties pavidalu. Savo ruožtu kriminalistai naudoja aprašytą įstatyme nusikaltimo sudėtį draudžiamųjų veikų įrodinėjimo procese. Pavojinga veika bus pripažinta nusikaltimu, o asmuo, padaręs veiką, bus vadinamas nusikaltėliu tik tuomet, jeigu pavyks nustatyti nusikaltimo sudėtį, kuri laikoma vieninteliu ir esminiu pagrindu asmeniui patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Pagal Lietuvos baudžiamąją teisę negalima žmogaus poelgio vadinti nusikalstamu, o jį padariusio asmens – nusikaltėliu, jeigu veikoje trūksta bent vieno įstatyme aprašyto nusikaltimo sudėties požymio.
Šio darbo tikslas – išaiškinti nusikaltimo sudėtį ir jos svarbą baudžiamojoje teisėje, remiantis įvairių autorių nuomonėmis ir Lietuvos Respublikos baudžiamuoju kodeksu. Šio darbo uždaviniai:
1. apibūdinti nusikaltimo sudėties sąvoką,
2. detaliai išnagrinėti nusikaltimo sudėties struktūrą bei
3. apžvelgti nusikaltimo sudėties skirstymą į tipus.
A. Abramavičius (2001, Baudžiamoji teisė: bendroji dalis) pateikia trumpą šiandieninės "nusikaltimo sudėties" sąvokos atsiradimo istoriją. Pasak šio autoriaus, nusikaltimo sudėtis XVI ir XVII amžiuje buvo suprantama kaip visi tie pėdsakai, kuriuos išoriniame pasaulyje palieka nusikalstama veikla – lavonas, kraujo pėdsakas, nusikaltimo padarymo įrankiai, priemonės ir pan. Kitaip tariant, tais laikais nusikaltimo sudėtis buvo laikoma visuma esamų požymių, dėka kurių galima buvo įsitikinti, kad iš tikrųjų padarytas nusikaltimas, ir pradėti nusikaltėlio paiešką. Ir tik XVIII a. pabaigoje vokiečių baudžiamosios teisės atstovai "nusikaltimo sudėties" terminą pradėjo analizuoti siejant ją su materialine baudžiamąja teise. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis26.18 KB
AutoriusJevgenija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo sudetis savoka struktura klasifikavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą