Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės ginkluoto konflikto teisės laikymasis ir plėtra

Tarptautinės ginkluoto konflikto teisės laikymasis ir plėtra

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Ginkluoto konflikto teisė. Pagrindiniai ginkluoto konflikto teisės principai. Ginkluoto konflikto teisės vystymasis. Kada kyla ginkluotas konfliktas. Būtinybė laikytis ginkluoto konflikto teisės. Kada taikoma ginkluoto konflikto teisė. Ginkluoto konflikto teisės plėtra ir laikymasis. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Žmonijos istorijoje gausu karų- didelio ir vietinės reikšmės, ilgalaikių ir trumpų, tarpvalstybinių ir pilietinių, teisingų ir neteisingų. Kad ir kokie jie buvo, rezultatas visada būdavo tas pats- sugriaunamos senos ir įkuriamos naujos valstybės ir imperijos, tačiau nuolat vyko socialinės pažangos plėtros procesas. Už tai žmonija sumokėjo milijardais gyvybių. Tikriausiai siaubingiausias ir pražūtingiausias buvo šešerius metus trukęs Antrasis pasaulinis karas, kurio metu žuvo daugiau kaip 50 mln. Žmonių.
Jau daugelį metų nebuvo panašaus masto karų, tačiau ginkluoti konfliktai planetoje vyksta ir dabar, tampa vis įnirtingesni, įsižiebia dėl pačių įvairiausių motyvų. Sunku tikėtis, kad jų sumažės, dar daugiau- kad jie visai išnyks. Sulaikyti kariaujančias šalis nuo beprasmio žiaurumo, taip pat užtikrinti būtiną apsaugą tiems, kurie tiesiogiai nukenčia nuo karo, palengvinti karo aukų kančias- ginkluoto konflikto teisės pagrindinis tikslas.
Ginkluoto konflikto teisė reglamentuoja kariaujančių šalių teises ir pareigas. Paprastai ji nėra susijusi su karinės jėgos panaudojimo teisėtumo klausimais. Ji pripažįsta, kad ginkluotas konfliktas gali vykti dėl kokios nors priežasties, o tada, turėdama tikslą kuo labiau apsaugoti nuo karo pasekmių, siekia iki tam tikro masto uždrausti priemones, kurios naudojamos kare. Teisei, kuri yra sukurta šį pagirtiną tikslą įgyvendinti, reikia sudaryti pusiausvyrą tarp valstybių poreikių vykdyti veiksmingas karo operacijas ir žmonių interesų, kurie nurodo, kad turi būti išvengta kančių, bereikalingų kariniams tikslams pasiekti.

Ginkluoto konflikto teisė:
a) yra tarptautinės teisės šaka;
b) reguliuoja šalių santykius ginkluotojo konflikto metu;
c) siekia kiek įmanoma labiau palengvinti ginkluoto konflikto aukų kančias, sumažinti praradimus ir žalą;
d) įpareigoja kariaujančių šalių žmones, pirmiausia kombatantus;
e) nesumažina karinio efektyvumo.
Ginkluoto konflikto teisė susijusi su pagrindiniais kariniais principais, tokiais kaip jėgos tausojimas, veiksmo paprastumas, jėgos koncentracija, veiksmo vienybė ir manevro laisvė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-14
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis88.8 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines ginkluoto konflikto teises laikymasis ir pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą