Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Šventasis sostas kaip tarptautinės teisės subjektas

Šventasis sostas kaip tarptautinės teisės subjektas

  
 
 
12345
Aprašymas

Įžanga. Šventasis sostas. Šventojo Sosto dalyvavimas tarptautiniuose santykiuose. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinis subjektiškumas reiškia gebėjimą turėti tarptautines teises ir pareigas pagal tarptautinę teisę. Tarptautinės teisės subjektu gali būti savarankiškas teisinis vienetas, galintis įgyti tarptautines teises ir pareigas bei gebantis jas ginti pateikiant tarptautinius ieškinius.
Istorinis tarptautinės teisės vystymasis buvo įtakotas tarptautinio gyvenimo realijų. Progresuojantis tarptautinis bendradarbiavimas davė paskatą tarptautinės teises subjektais pripažinti ne tik valstybes, bet ir kitus savarankiškus teisinius vienetus: tarptautines tarpvyriausybines organizacijas, kai kuriuos tarptautinius organus, tautas, kovojančias už savo valstybingumą bei ypatingo pobūdžio valstybinius darinius, kuriems priskiriamas ir Šventasis Sostas.
Šalies pavadinimas: oficiali ilga forma- Šventasis Sostas (Vatikano miesto valstybė). Tačiau nuo Vatikano kaip valstybės skiriasi Šventasis Sostas, kuris vadovauja Katalikų bažnyčiai visame pasaulyje. Šventasis Sostas yra Katalikų bažnyčios "centrinė vyriausybė". Sąvoka "Šventasis Sostas" reiškia aukščiausiąją Bažnyčios valdžią – Popiežių, kaip Romos vyskupą ir Vyskupų Kolegijos vadovą kartu su tom Romos Kurijos įstaigom, kurios vadovauja Katalikų Bažnyčiai visame pasaulyje. Per Šventąjį Sostą Katalikų Bažnyčia veikia tarptautinėje arenoje.
Šventojo Sosto tarptautinio teisinio subjektiškumo pagrindas yra tai, kad vidinė teisinė Bažnyčios tvarka nėra kilusi iš jokios valstybės ar kito tarptautinės teisės subjekto ir tai pažymi jo suverenumą. Atsižvelgiant į religinę Bažnyčios misiją, kurios pagrindinis tikslas – visuotinė žmonių gerovė, Šventojo Sosto suverenumas kartais įvardijamas kaip "dvasinis" ir tuo skiriasi nuo valstybių suverenumo, kuris palyginimui įvardijamas kaip "laikinas". Bažnyčia nuo valstybės skiriasi ne tik savo tikslais, bet dar ir teritorijos, kaip savo sudedamojo požymio neturėjimu.
Skirtumai tarp Bažnyčios ir valstybės paskatino kai kuriuos autorius Šventąjį Sostą apibūdinti kaip sui generis tarptautinės teisės subjektą. Tačiau toks požiūris būtų teisingas tik tuo atveju, jeigu valstybės būtų laikomos tipiniu tarptautinės teisės subjektu. Tačiau Tarptautinis Teisingumo Teismas byloje Dėl žalos, patirtos Jungtinių Tautų tarnyboje pasisakė, kad teisės subjektai bet kokioje teisinėje sistemoje nėra būtinai vienodi savo teisių prigimtimi ir apimtimi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.45 KB
AutoriusGinte
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sventasis sostas kaip tarptautines teises subjektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą