Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės teisės principai

Tarptautinės teisės principai

  
 
 
123456
Aprašymas

Pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Tarptautinių ginčų taikaus sureguliavimo principas. Nesikišimo į kitų valstybių vidaus reikalus principas. Tautų lygiateisiškumo ir apsisprendimo principas. Valstybių suverenios lygybės principas. Valstybių bendradarbiavimo principas. Sąžiningo įsipareigojimų pagal tarptautinę teisę vykdymo principas. Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių principas. Sienų neliečiamumo principas. Teritorijos vientisumo principas. Nusiginklavimo principas.

Ištrauka

Tarptautinėje teisėje ir anksčiau buvo normų, numatančių ginčų, kylančių tarp valstybių sureguliavimą. 1907 m. 44 valstybių Hagos konferencijoje buvo priimta konvencija "Dėl tarptautinių ginčų taikaus sprendimo".
Ginčų taikaus sureguliavimo principas susijęs su jėgos ir grasinimo jėga nenaudojimo principu ir reiškia valstybių pareigą ginčus tarp savęs spręsti taikiomis priemonėmis siekiant, kad nebūtų keliama grėsmė tarptautinei taikai bei saugumui ir teisingumui.
Tarptautinės teisės doktrinoje dauguma autorių palaiko tarptautinio teisingumo teismo pateiktą ginčo difiniciją:
Ginčas – tai nesutarimas fakto ar teisės normos atžvilgiu, kai konfliktas tarp šalių interesų, tarp situacijos teisinio įvertinimo.
Dar ginčai skirstomi į: juridinius ir politinius.
Šis principas buvo paskelbtas Prancūzijos buržuazinės revoliucijos dokumentuose. Nepaisant valstybių savitarpio santykių, draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai, individualiai ir kolektyviai kištis į vidaus ir užsienio reikalus, priklausančius kitos valstybės vidaus kompetencijai. Šis draudimas apima ginkluotą kišimąsi, grasinimą tokiu įsikišimu, politinius, ekonominius ar kitus prievartos aktus, kuriais siekiama priversti tarnauti savo interesams įgyvendinimą kitos valstybės teisių būdingų jos suverenumui ir tokių būdu garantuoti bet kokius pranašumus, tiesioginės ir netiesioginės pagalbos teikimą teroristinei ar ardomajai veiklai, kuria siekiama nuversti smurtu kitos valstybės režimą.
Kištis į kitos valstybės reikalus neturi teisės ir tarptautinės organizacijos.
Šio principo idėjos buvo skelbiamos pagrindinių buržuazinių revoliucijų, vykusių XVII – XVIII a., dokumentuose. Šio principo turinį sudaro visų tautų teisė laisvai, be kišimosi iš kitur, nustatyti savo faktinį statusą, vystyti ekonomiką, kulturą. Kiekviena valstybė turi gerbti šį teisę, bendrais ir pavieniais veiksmais prisidėti prie tautų lygiateisiškumo ir apsisprendimo principo įgyvendinimo. Tautų apsisprendimo teisės įgyvendinimo būdai yra suverenios ir nepriklausomos valstybės sukūrimas, laisvas prisijungimas prie nepriklausomos valstybės, susijungimas su ja arba kurio nors kito tautos laisvai pasirinkto politinio statuso nustatymas. Kiekviena valstybė turi susilaikyti nuo prievartinių veiksmų, tukdančių tautoms įgyvendinti jų teisę į apsisprendimą, laisvę ir nepriklausomybę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis7.36 KB
Autoriusanna
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines teises principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą