Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos ir jų vieta socialinių normų sistemoje

Teisės normos ir jų vieta socialinių normų sistemoje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Teisės normos samprata ir požymiai. Teisės normos struktūra. Išvados.

Ištrauka

Ne vienam teisės mokslo tyrėjui kyla klausimas, kas gi yra ta teisė. Filosofine prasme ji suprantama vienaip, sociologine kitaip, o teisės teorijoje ne retai galima sutikti pasakymą, kad teisė – tai teisės normos. Tai pakankamai susiaurintas, bet kartu ir daug savyje talpinantis teisės sąvokos aiškinimas. Šis darbas bus skirtas ne tik teisės normos analizei, požymių aprašymui, tačiau ir visai teisei apskritai.
Teisės normos apibrėžimas kartojasi daugumoje šaltinių, todėl dėl sąvokos didelių diskusijų nekyla. Darbe bus bandoma išsiaiškinti, kas gi suteikia tai ar kitai elgesio taisyklei galimybę vadintis teisės norma. Kodėl vienos socialinės normos virsta teisės normomis, o kitos taip ir lieka tradicijų, papročių pavidalu? Per mažai reikšmingos, neatitinka susiklosčiusių visuomeninių santykių? O gal yra tokių dalykų, kur teisė ir valstybė nesikiša, nors dalykai pakankamai reikšmingi ir aktualūs, tačiau jų teisės normomis sureguliuoti negalima. Todėl ir sakoma, kad teisė atspindi tik tam tikrą visuomenės gyvenimo dalį, ji niekada neatspindės žmogaus emocijų, jausmų ir išgyvenimų bei netaps jų reguliatoriumi. To paties nerasime ir teisės normose. Jose realaus gyvenimo atspindžiai, santykiai kylantys iš žmonių tarpusavio bendravimo ir dalyvavimo visuomeninėje veikloje. Taip pat kyla klausimas, kas kam daro įtaką, teisės normos formuoja visuomeninius santykius atitinkama linkme ar visuomeninių santykių pagrindu yra kuriamos atitinkamos teisės normos.
Teisės norma – pats mažiausias teisės sandaros elementas, tačiau jo reikšmė iš tiesų didelė. Kiekviena teisės norma – tai mažytis indelis į didžiulę teisinę sistemą. Teisės normų kaita nežymiai, tačiau palaipsniui iš esmės pakeičia visos teisės turinį.
Teisės norma – tai valstybės ar atitinkamų įgaliotų visuomeninių organizacijų išleistos ir saugomos visiems privalomos, formaliai apibrėžtos bendros elgesio taisyklės, kurios reguliuoja visuomeninių santykių dalyvių teises ir pareigas. Ši teisės normos sąvoka yra pats formaliausias ir konstruktyviausias jos modelis. Tai, kas yra teisės norma, labai sunku suvokti perskaičius vieną jos apibrėžimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-24
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis11.95 KB
Autoriusjurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos ir ju vieta socialiniu normu sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą