Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės sutarties sąvoka bei rūšys

Tarptautinės sutarties sąvoka bei rūšys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės sutarties sąvoka. Tarptautinės sutarties rūšys. Skirstymas pagal šalių kaičių – dvišalės ir daugiašalės; klasifikavimas pagal sutarčių objektus – politinės ir ekonominės; ratifikuotos sutartys, ir sutartys, kurioms nereikia ratifikavimo; kitos sutarčių rūšys. Išvados.

Ištrauka

Rašto darbo tema "Tarptautinės sutarties sąvoka bei rūšys" sudomino, iš vienos pusės, savo paprastumu, iš kitos – sudėtingumu.
Darbo metu panaudojau lietuvių bei užsienio autorių nuomones, kurias apibendrinau, padariau išvadas.
Tema įdomi tuo, kad sudomino pati tarptautinė sutartis, kaip tokia. Juk valstybių tarpusavio santykius, užmezgus tarptautinius ryšius, tam tikra prasme vainikuoja tarptautinės sutartys. Jos daro įtaką, o kartais ir lemia šalies padėtį ir vietą pasaulyje. Jos keičia šalies saugumo sąlygas, daro poveikį jos ūkiui, kultūrai, politinei ateičiai. Jų reikšmė valstybei neginčijama.
Valstybė sutartis sudarinėja kiekvienu įmanomu klausimu, kai viena valstybė su kita arba su valstybių grupe susitaria dėl tam tikrų įsipareigojimų.
Sutartys paprastai įforminamos dokumentu, nors ir žodinis susitarimas gali turėti tą pačią galią kaip rašytinis.
Savo rašto darbą suskirsčiau dalimis – stengiausi mintis išdėstyti logiškai ir nuosekliai. Neapsiriboju vien tik sausos teorijos išdėstymu, pateikiu ir pavyzdžių.
Jau senovės romėnai žinojo šią sąvoką ir klasifikavo sutartis skirtingais pagrindais į atskiras rūšis. Sutartimi jie vadino "prievolių visumą tam tikrai veikai padaryti ar nuo jos susilaikyti" .
Kontinentinėje teisės sistemoje sutartimi vadinamas "dviejų ar daugiau asmenų susitarimas dėl teisinio santykio sukūrimo, pakeitimo ar panaikinimo" .
Anglosaksų teisės sistemoje sutartis suprantama kaip "pažadas, už kurio neįvykdymą įstatymai nustato tam tikras sankcijas" .
1969 m. Vienos konvencijoje "Dėl Tarptautinių sutarčių teisės" 6 str. nurodoma, kad kiekviena valstybė turi teisę sudaryti tarptautinę sutartį. Tai neatskiriamas valstybės, kaip tarptautinės teisės subjekto, bruožas. Tarptautinės teisės šaltiniuose, nei formos prasme, nei pažintine prasme nėra tarptautinės sutarties sąvokos.
1969 m. Konvencijos 2 str. 1a punktas apibrėžia sutartį kaip "tarptautinį susitarimą, sudarytą tarp valstybių raštu ir reguliuojamą tarptautinės teisės nepriklausomai nuo to, ar šį susitarimą sudaro vienas dokumentas, ar du, ar keli tarpusavyje susiję dokumentai, ir nepriklausomai nuo jos pavadinimo". Tačiau šis apibrėžimas neapima tarpvalstybinių susitarimų, kuriuos reguliuoja nacionalinė teisė, taip pat tarpvalstybinių susitarimų, kuriais apskritai neketinama sukurti teisinių santykių.
Pagal 1986 m. konvencijoje nurodytus tarptautinės sutarties bruožus galime apibrėžti tarptautinę sutartį taip:
Tarptautinė sutartis – aiškiai išreikštas, dažniausiai rašytine forma, susitarimas tarp dviejų ar daugiau valstybių, ar kitų tarptautinės teisės subjektų dėl jų savitarpio teisių ar pareigų nustatymo, pakeitimo ar nutraukimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-01
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.29 KB
AutoriusElena
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2001 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines sutarties savoka bei rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą