Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Ikiteisminio tyrimo pareigūnai ir jų funkcijos

Ikiteisminio tyrimo pareigūnai ir jų funkcijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Ikiteisminio tyrimo subjektai. Prokuroro įgaliojimai. Ikiteisminio tyrimo pareigūnų įgaliojimai. Ikiteisminio tyrimo teisėjo įgaliojimai. Ikiteisminio tyrimo veiksmų atlikimas proceso dalyvių iniciatyva. Ikiteisminio tyrimo pareigūnų veiklos vieta. Atskirieji pavedimai. Ikiteisminio tyrimo terminai. Ikiteisminio tyrimo duomenų neskelbtinumas. Teisė susipažinti su ikiteisminio tyrimo duomenimis. Subjektai, turintys teisę pradėti ikiteisminį tyrimą. Ikiteisminio tyrimo pradėjimo tvarka ir fiksavimas. Ikiteisminio tyrimo subjektų veiksmai pradedant ikiteisminį tyrimą. Ikiteisminio tyrimo pareigūnų atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą. Ikiteisminio tyrimo subjektų tyrimo veiksmai jų sąvoka ir sistema. Apklausa. Objektų tyrimas ir apžiūra. Ekspertizės skyrimas. Ikiteisminio tyrimo užbaigimas. Ikiteisminio tyrimo užbaigimas kaltinamojo akto surašymu. Kaltinamojo akto perdavimas teismui. Išvados.

Ištrauka

Ikiteisminio tyrimo pareigūnas yra ikiteisminio tyrimo subjektas. Jis privalo reaguoti į kiekvieną nusikalstamą veiką, pradėti ikiteisminį tyrimą ir jį atlikti vadovaudamasis prokuroro nurodymais. Platesnė ikiteisminio tyrimo pareigūno sąvoka yra pateikta BPK 18 straipsnyje , kuriame nurodyta, kad "ikiteisminio tyrimo pareigūnas yra ikiteisminio tyrimo įstaigoje dirbantis asmuo , kuris šios įstaigos ar jos padalinio vadovo pavedimu atlieka šio kodekso numatytus ikiteisminio tyrimo veiksmus:siekia nustatyti nusikalstamą veiką padariusį asmenį ir tokios veikos aplinkybes". Iš šios sąvokos matyti, kad ikiteisminio tyrimo pareigūnu gali būti tik ikiteisminio tyrimo įstaigoje dirbantis asmuo. Tačiau ikiteisminio tyrimo pareigūnu gali būti ne kiekvienas ikiteisminio tyrimo įstaigoje dirbantis asmuo, o tik toks asmuo , kuriam šios įstaigos ar jos padalinio vadovas yra pavedęs atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmus. Ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnai baudžiamajame procese vykdo ikiteisminio tyrimo funkciją . Jie privalo panaudoti visas įstatyme numatytas priemones , kad būtų išaiškinta nusikalstama veika ir nustatytas ją padaręs asmuo.
Ikiteisminio tyrimo įstaigų sąrašas yra pateiktas BPK 165 straipsnyje. Ikiteisminio tyrimo įstaigomis yra:
1. Policija,
2. Valstybės sienos apsaugos tarnyba,
3. Specialiųjų tyrimų tarnyba,
4. Karo policija,
5. Valstybės saugumo departamentas,
6. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba,
7. Muitinės departamentas,
8. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas,
9. Kalėjimų departamentas(ir jo sistemai priklausančios įstaigos).
Visose prieš tai minotose ikiteisminio tyrimo įstaigose gali ir dirba ikiteisminio tyrimo pareigūnai.BPK 165 straipsnio 2 dalyje numatytas vienas išimtinis atvejis , kai ikiteisminį tyrimą gali atlikti asmuo , nesantis ikiteisminio tyrimo įstaigos pareigūnas. Jūros laivų kapitonams yra suteikta teisė atlikti ikiteisminį tyrimą dėl laivo įgulos narių ir keleivių nusikalstamų veikų, padarytų tolimojo plaukiojimo metu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-08
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis35.71 KB
Autoriuskalipse
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasViktoras Žemčiugovas
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikiteisminio tyrimo pareigunai ir ju funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Viktoras Žemčiugovas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą