Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė valstybė (2)

Teisinė valstybė (2)

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Teisinė valstybė. Teisinės valstybės ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Valstybė yra visos visuomenės politinė organizacija, užtikrinanti jos vienybę ir vientisumą, tvarkanti visuomenės reikalus, suverenia viešąja valdžia suteikianti teisei bendrai privalomą reikšmę, garantuojanti piliečių teises, laisves, teisėtumą ir teisėtvarką.
Šiuolaikinė valstybė yra nuolat besivystanti atvira sistema, nuo kurios valdžios struktūrų bei valdymo, partijų ir kitų grupių bei atskirų piliečių veiklos ir sąveikos valstybės viduje, taip pat nuo tarptautinių santykių pobūdžio priklauso ne tik atskirų individų padėtis ir elgsena, bet ir visos visuomenės raida. Joje persipina atskirų žmonių siekiai ir piliečių grupių bei visos visuomenės interesai. Būdama pasaulio valstybių bendrijos nare, šiuolaikinė valstybė tampa vis labiau atvira už jos sienų esančiam pasauliui.
Valstybė plačiąja prasme apima tam tikrą teritoriją, jos piliečius, ekonomiką, politinę bei teisinę sistemą. Valstybė suvokiama kaip istorinis-teritorinis organizmas. Nuo pat civilizacijos pradžios valstybės kilo, klestėjo, žlugo, sąveikavo tarpusavyje. Pasaulio istorija visų pirma yra valstybių istorija.
Šiuolaikinės valstybės sąvoka suprantama trejopai:
1. kaip didelių socialinių grupių sukurta organizacija;
2. kaip politinės valdžios santykiai, tai yra kaip ryšiai tarp piliečių ir valstybės organų;
3. kaip administraciniai organai ir teisės normų sistema, nusakanti jos funkcionavimą.
Valstybė yra svarbiausia visuomenės politinės sistemos organizacija, per kurį valdoma visuomenė ir saugoma jos ekonominė ir socialinė struktūra. Visuomenė, susidedanti iš individų, klasių ir socialinių grupių, istorinių, kultūrinių, religinių ir kitų bendruomenių, yra labai sudėtinga sistema, kuriai objektyviai būtinas jos santykių ir raidos reguliavimo objektas. Valdžios subjektas yra valdantis elitas, palyginti labai nedidelė visuomenės dalis, reguliuojanti visuomenės gyvenimą, kaip reikalauja jos interesai, ir kartu privalanti vertinti ir kitų visuomenės sluoksnių interesus.
Teisinė valstybė nesusilieja su visuomene arba su kitomis visuomeninėmis politinėmis organizacijomis. Ji turi specifinių, taip pat bendrų valstybės požymių ir bruožų. Aparatui išlaikyti nustatomi mokesčiai ir sudaromas biudžetas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-08
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis9.93 KB
AutoriusRokas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine valstybe (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą