Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės funkcijos ir jų atspindėjimas teisės normų struktūroje

Teisės funkcijos ir jų atspindėjimas teisės normų struktūroje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Struktūriniai normos elementai. Teisės funkcijos. Reguliavimo funkcija ir teisės normos struktūros elementai. Priešingų interesų derinimo funkcija ir dispozityviosios normos. Valstybės prievartos legalizavimo ir normavimo funkcija ir sankcija. Informavimo funkcija ir interpretacinės teisės normos. Auklėjamoji funkcija. Išvados.

Ištrauka

Teisės samprata apima ne tik teisės šaltinius, struktūrą, principus, bet ir jos socialinę paskirtį bei funkcijas, kuriomis teisė tiesiogiai įsiprasmina visuomenėje kaip socialinio elgesio reguliatorius.
Teisė - stiprus pažangos veiksnys, visuomenės atsinaujinimo šaltinis. Ji padeda spręsti ekologines problemas šalies viduje ir tarptautiniu mastu, derinti interesus, šalinti įtampą visuomenėje ir pasiekti socialinę taiką.
Teisė taip pat priklauso dvasiniam žmonių gyvenimui, tačiau ji yra objektyvus institucinis socialinis reguliatorius, užtikrinantis pačius įvairiausius visuomeninius santykius civilizuotoje visuomenėje. Kai kurios teisės normos gali būti indiferentiškos moralės atžvilgiu arba jos neatitikti, o kartais ir prieštarauti moralei. Tai įmanoma, kai moralė išreiškia prigimtinių žmogaus teisių reikalavimus.
Teisės norma, vadinamoji bendroji elgesio taisyklė, yra nustatyta arba sankcionuota valstybės ir saugoma nuo pažeidimų valstybės prievartos priemonėmis. Norma yra taisyklė, orientuota į ateitį. Skirtingai nuo komandų, paliepimų, potvarkių konkrečiais klausimais, norma adresuota ne pavieniam asmeniui, o visai asmenų grupei. Normos galiojimas nesibaigia jos įvykdymu, nes ji skirta neribotam skaičiui atvejų. Pritaikyta visuomeniniams santykiams ir pasibaigus žmonių elgesiui, ji toliau galioja.
Teisės normų tekste galima įžvelgti atitinkamus lūkesčius ir jiems pateisinti skirtas nuostatas. Tokias nuostatas grupuojant pagal jų galimą poveikį tikrovei, galima skirti tam tikras teisės normų prasmę atskleidžiančias funkcijas, t. y. teisės norminio poveikio bendrajam valstybiniam būviui kryptis.
Savo rašo darbe ir norėčiau paanalizuoti teisės funkcijų atsispindėjimą teisės normų struktūroje.
Teisės normos struktūra – tai vidinių normos elementų organizacija, apibūdinanti teisės normą kaip vientisą, bet struktūrintą elgesio taisyklę. Normos struktūra yra nulemta teisės normos vykdomų funkcijų1.
Struktūriniai normos elementai - tai tik normos vidinės (techninės) priemonės, kuriomis ji pajėgia vykdyti funkcijas, skiriamas jai visos teisės sistemos2 :
1) sureguliuoti žmonių santykius - nustatyti visiems privalomo elgesio taisyklę;
2) nurodyti gyvenimo aplinkybes, kurių pagrindu atsiranda santykio dalyviams toje taisyklėje nustatytos teisės ir pareigos, arba veiksmus, kuriais gali būti pažeidžiama ši taisyklė;
3) užtikrinti tokios taisyklės visuotinį privalomumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.41 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises funkcijos ir ju atspindejimas teises normu strukturoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą