Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Mokesčių administravimas

Mokesčių administravimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Mokesčių administravimas. Mokesčių mokėtojo pareigos ir teisės. Beviltiška mokestinė nepriemoka. Piktybiniai mokesčių įstatymų pažeidimai. Baudos už mokesčių įstatymų pažeidimus (galiojo iki 2001-09-01). Baudos už mokestinių įstatymų pažeidimus (galiojusios 2002 m. rugsėjo 1 dieną). Europos mokesčių administracija organizacija (JOTA). Mokesčio bazės netiesioginio nustatymo metodai.

Ištrauka

Mokesčių administravimą mūsų krašte reglamentuoja Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas (Valstybės žinios, 1995, Nr. 61, p. 3-16), įsigaliojęs nuo 1995 m. birželio 28 d., išskyrus VI, VII, VIII ir IX skyrius, įsigaliojęs nuo 1996 m. liepos 1 d., ir gausūs vėlesni jo pakeitimai. Visą su visais pakeitimais įstatymą galima perskaityti internete (www.lrs.lt).
Mokesčių administravimo įstatyme (MAĮ) aptartos pagrindinės sąvokos ir taisyklės, kurių būtina laikytis, vykdant įstatymą, t. y. nurodomi administruojami mokesčiai, mokesčius administruojančios struktūros, aptartos mokesčių administratorių bei mokesčių mokėtojų teisės ir pareigos, mokesčių apskaičiavimo, sumokėjimo, išieškojimo ir grąžinimo tvarka, mokesčių mokėtojų apskaita, reglamentuojami mokesčių įstatymų pažeidimai ir atsakomybė, taip pat nurodoma mokestinių sprendimo ir datų bei dokumentų pripažinimo tvarka.
Pasak MAĮ, mokesčių administravimas – tai mokesčio administratoriaus teisių ir pareigų bei mokesčio mokėtojo teisių ir pareigų įgyvendinimas, mokesčio apskaičiavimas, sumokėjimas ir išieškojimas, atsakomybės už netinkamą mokesčio apskaičiavimą ir mokėjimą taikymas, mokesčio paskirstimas, informacijos mokesčių mokėtojams teikimas. Administravimo tam tikru mokesčiu tvarką nustato tik atitinkamas mokesčio įstatymas arba jo pagrindu priimtas nutarimas ar kitas teisės aktas. Mokesčio įstatymus įgyvendina LR vyriausybė ar jos pavedimu – Finansų ministerija (FM). Mokesčių įstatymų poįstatyminiai aktai negali būti priimti be finansų ministro sutikimo.
Mokesčių mokėtojas (MM) – asmuo, kuriam pagal mokesčio įstatymą nustatyta prievolė mokėti mokestį. MAĮ įteisina mokesčio mokėtojų lygybę. MM apskaitai tvarkyti sudaromas bendras jų registras. Čia įregistruojami MM ir asmenys , išskaičiuojantys mokesčius. Vadovaujantis Mokesčių registro tvarkytoju (Valstybės žinios, 1998, Nr. 17), kiekvienam mokesčių mokėtojui suteikiamas identifikacijos numeris, t. y. įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms naudojamas Juridinių vienetų registro identifikacinis kodas, fiziniams asmenims – Gyventojų registro asmenų kodas. Asmenys, vengiantys registruotis, baudžiami nuo 500 iki 1000 litų bauda.
Mokesčio administratorius (MA) – yra už mokesčio apmokestinimą atsakinga institucija. MAĮ išvardintus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), PVM, akcizus, cukraus ir prekių apyvartos mokesčius iš dalies administruoja LR muitinė, o mokesčius už valstybinius gamtos išteklius ir aplinkos teršimą iš dalies administruoja ir Aplinkos ministerija, tačiau tik tiek, kiek muitinei ir ministerijai leidžiama pagal mokesčių įstatymus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.31 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu administravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą