Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Profesinių sąjungų steigimo ypatumai

Profesinių sąjungų steigimo ypatumai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Profesinių sąjungų steigimo nepriklausomoje Lietuvoje apžvalga. Profesinių sąjungų steigimo reglamentavimas. Pagrindiniai teisės aktai, narystė, steigimas, registravimas, veiklos nutraukimas). Profesinių sąjungų statuso ypatumai. (Teisins statusas, teisinės formos). Išvados.

Ištrauka

Profesinės sąjungos yra vienas svarbiausių šiuolaikinės visuomenės institutų, išreiškiantis kolektyvinius samdomų darbuotojų, tai yra aktyviosios visuomenės daugumos, interesus. Per ilgesnę nei šimto metų istoriją profesinės sąjungos išsikovojo darbuotojų, darbdavių bei valstybės pripažinimą ir visame demokratiniame pasaulyje tapo aktyviu darbo santykių reguliavimo veikėju.
Lietuvos okupacijos laikotarpiu profesinės sąjungos iš esmės buvo integruotos į valstybę ir atliko tam tikras socialines valstybės funkcijas. Šia prasme TSRS ir LTSR profsąjungos iš esmės skyrėsi nuo profesinių sąjungų sampratos demokratiniame pasaulyje. Nepaisant to, Lietuvoje veikusios profesinės sąjungos aktyviai įsitraukė į Lietuvos nepriklausomybės sąjūdį, o atkūrus Lietuvos valstybingumą palaipsniui transformavosi į samdomojo darbo interesus atstovaujantį visuomenės institutą, veikiantį pagal tuos pačius principus kaip ir daugelyje demokratinių pasaulio valstybių. Galima pastebėti, jog šiandien Lietuvos profesinių sąjungų organizacijos ir jų susivienijimai dar neturi tos įtakos ir reikšmės viešajame gyvenime, kuri yra įprasta kitose demokratinėse valstybėse, ypač Skandinavijos šalyse. Profesinių sąjungų tankumas Lietuvoje yra vienas mažiausių Europoje , o jų vaidmenį valstybė pripažįsta labiau negu samdomi darbuotojai. Ateityje Lietuvos visuomenė, ypač darbdaviai, neišvengiamai turės giliau suvokti profesinių sąjungų reikšmę.
Lietuvos Respublikos profesinės sąjungos per palyginti trumpą savo gyvavimo laikotarpį aktyviai reiškėsi visuomenės gyvenime. Šią veiklą nušviečia palyginti gausi literatūra, ypač periodinė spauda. Tačiau ši literatūra, greičiausiai dėl itin spartaus profsąjungų transformacijos proceso, yra labai fragmentiška.
Šis rašto darbas nepretenduoja į profesinių sąjungų veiklos ar socialinio dialogo Lietuvoje analizę. Veikiau, pasirinkta tema suteikia progą susipažinti su profesinių sąjungų steigimo Lietuvoje ypatumais. Jame pirmiausia bus mėginama apžvelgti šiuolaikinių Lietuvos profesinių sąjungų kūrimo užuomazgas ir raidą, taip pat kai kuriuos teisinius jų steigimo reglamentavimo aspektus bei statuso ypatumus. Darbe bus kalbama tik apie profesinių sąjungų steigimo, o ne jų veiklos ypatumus, todėl daugiausia bus nagrinėjamos tik tos įstatymų nuostatos, kurios tiesiogiai susijusios su profsąjungų steigimu. 1991 m. priimtas Profesinių sąjungų įstatymas keletą kartų buvo taisomas, todėl kalbant apie profsąjungų steigimo ypatumus bus pažymėti tam tikri svarbūs skirtumai tarp pirminės įstatymo redakcijos ir dabartinės redakcijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-24
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.15 KB
AutoriusValdas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesiniu sajungu steigimo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą