Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės sutartys kaip tarptautinės privatinės teisės šaltinis

Tarptautinės sutartys kaip tarptautinės privatinės teisės šaltinis

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės sutarties sąvoka. Sutarčių klasifikacija. Tarptautinių sutarčių taikymo ypatumai. Tarptautinės sutartys Lietuvos teisės sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Nereikia įrodinėti, kad tarptautinės teisės vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje didėja. Tarptautinės teisės normos apima vis naujas gyvenimo sritis, kurios anksčiau buvo laikomos nacionalinės teisės reguliavimo sfera, savotiška jos privilegija. Taigi , didėjant tarptautinės teisės svarbai, labai aktualios ir reikšmingos tampa ir tarptautinės sutartys, kurios yra vienas iš tarptautinės teisės šaltinių ir valstybių taikaus bendradarbiavimo teisinė forma.
Teisė egzistuoja tik visuomenėje ir negali būti visuomenės be teisės normų, reguliuojančių jos narių tarpusavio santykius, tarptautiniuose santykiuose taip pat egzistuoja tam tikra bendrija, t.y. valstybių, tarptautinių organizacijų ir kt. Subjektų visuma, jungiama bendrų interesų ir turinti savo privalomas elgesio taisykles. Ši "tarptautinė visuomenė" dažniausiai vadinama tarptautine valstybių bendrija.
Kiekvienu įmanomu klausimu valstybė sudarinėja sutartis, taigi natūralu, kad paskutiniu metu ypač išaugo tarptautinių sutarčių skaičius. Tarptautiniai santykiai intensyvėja, jie darosi dinamiški ir universalūs, taigi tarptautinė sutartis yra tinkamiausia tarptautinio bendradarbiavimo tarp valstybių priemonė.
Iki Lietuvos nepriklausomybės atgavimo Lietuvos teisė buvo paremta Tarybine samprata ir teisės normomis. Pagrindiniu visų teisės šakų šaltiniu buvo Tarybų Sąjungos įstatymai. Šiuo metu Lietuva tapusi ES nare sėkmingai remiasi joje veikiančiomis teisės normomis. Tarptautiniai teisės aktai nėra vienodi. Vieni jų uždeda tam tikras prievoles valstybei, jos gyventojams kaip pasaulio bendrijos nariams.
Lietuvos Respublikai tapus savarankišku tarptautinės teisės subjektu nepaprastai išaugo Lietuvos Respublikos pasirašytų tarptautinių sutarčių skaičius. Daugiausia tarptautinių sutarčių sudaryta susisiekimo srityje, didėja prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo sutarčių, sutarčių dėl abipusio investicijų skatinimo ir apsaugos.
Tarptautinės sutartys – terminas reiškia tarptautinį susitarimą, sudarytą tarp valstybių rašytine forma ir reguliuojamą tarptautinės teisės, nepriklausomai nuo to, ar jį sudaro vienas, du ar daugiau dokumentų ir nepriklausomai nuo jo pavadinimo (1969m. Vienos konvencija). 1; psl.65
Tarptautinę sutartį gali sudaryti ir kiti tarptautinės teisės subjektai – tarptautinės organizacijos, valstybiniai- teritoriniai vienetai ir t.t. Praktikoje žinomos ir tarptautinės sutartys sudarytos žodžiu – taip vadinami džentelmeniški susitarimai.
Tarptautinės sutartys yra dviejų ir daugiau subjektų susitarimas siekiant apibrėžto rezultato, kurį reguliuoja tarptautinė teisė. Ji grindžiama šalių sutikimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis25.69 KB
AutoriusJanina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRegvyta Gelumbauskienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines sutartys kaip tarptautines privatines teises saltinis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Regvyta Gelumbauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą