Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Privačios saugos tarnybos ir jų santykiai su policija

Privačios saugos tarnybos ir jų santykiai su policija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Saugos tarnybų veiklos teisiniai pagrindai. Asmens ir turto saugos principai. Asmens ir turto sauga. Saugos tarnyba ir saugos padalinys. Reikalavimai saugos vadovui ir saugos darbuotojui. Saugos darbuotojo kompetencija. Saugos darbuotojo teisės bei pareigos. Fizinės prievartos, specialiųjų priemonių, šaunamųjų ginklų naudojimas. Santykiai su policija. Saugos tarnybų panašumai su policija. Asmens ir turto saugos licencijavimo pagrindai. Asmens ir turto saugos organizavimo pagrindai. Apsaugos darbuotojų sveikatos tikrinimas. Apsaugos darbuotojų kvalifikacija, egzaminas, pažymėjimas. Asmens ir turto saugos teikimo pagrindas. Atsakomybė už Asmens ir turto saugos įstatymo pažeidimus. Išvados.

Ištrauka

Iki šių metų sausio pirmos dienos saugos tarnybos vadovavosi 1993 m. kovo mėnesį Vyriausybės priimtu nutarimu "Dėl Asmens bei turto saugos nuostatų patvirtinimo" bei vidaus reikalų ministro tų pačių metų rugpjūčio mėnesio įsakymu, reglamentuojančiu leidimų išdavimą tokią veiklą vykdyti. Tačiau daugelyje pasaulio valstybių saugos tarnybų veikla reglamentuota būtent įstatymais. Mat šiame dokumente reglamentuojama šaunamųjų ginklų, specialiųjų priemonių bei fizinės prievartos panaudojimo tvarką, suteikiama apsaugos darbuotojams teisė tam tikrais atvejais apriboti kitų asmenų teises (patekti į saugomą objektą ir pan.). Vyriausybės nutarimas nebuvo apibrėžęs apsaugos darbuotojų teisių ir pareigų– jos buvo bendros, kaip ir visiems. Atlikdami asmens ar automobilio apžiūrą apsaugininkai balansavo ties legalumo riba.
Du tūkstančiai ketvirtais metais baigiantis pavasario sesijai seimas priima įstatymą reglamentuojantį privačių saugos tarnybų veiklą "Asmens ir turto saugos įstatymas" (Valstybės žinios‘ 2004 Nr. 116-4317 ), kuris įsigaliojo nuo 2005 sausio 1 dienos. "Tai, kad iki šiol nebuvo įstatymo – nemaža teisinė spraga, kuri neleidžia efektyviai prižiūrėti saugos tarnybų veiklos", - Kauno dienai sakė Policijos departamento Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros licencijavimo skyriaus viršininkas Vytautas Velička. "Tai kolizija, kuri jau neatitinka nei Konstitucijos, nei narystės Europos Sąjungoje reikalavimų",- Kauno dienai teigė Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo departamento vyresnysis specialistas Ramūnas Jurgaitis.
Iki šiol jokiuose teisės aktuose nebuvo numatyta, kaip saugos tarnybų veikla sietina su žmogaus teisių garantijomis, nebuvo apibrėžtas fizinio poveikio panaudojimas. Dabar tai surašyta į įstatymą kaip ir reikalauja ES normos.
Šio darbo tikslas išanalizuoti saugos tarnybų teisinius pagrindus, asmens ir turto saugos principus, kas gali steigti saugos tarnybas, reikalavimus: saugos vadovui, darbuotojui, apsaugos darbuotojų teises, pareigas, asmens ir turto organizavimo pagrindus, fizinės prievartos, specialiųjų priemonių ir šaunamųjų ginklų panaudojimą, atsakomybę už šio įstatymo pažeidimus, jų bendradarbiavimą su policija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-02
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.36 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privacios saugos tarnybos ir ju santykiai su policija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą