Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos valdžios institucijos

Lietuvos valdžios institucijos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Lietuvos Respublikos Seimas. Respublikos Prezidentas. Valdo Adamkaus biografija. Vietos savivalda. Vietos savivaldos institucijos, jų kompetencija, veiklos formos. Savivalda mano mokykloje.

Ištrauka

LDK epochos. Priėmus 1992m. Lietuvos Respublikos Konstituciją, Seimas atgavo savo tikrąjį istorinį vardą ir yra ankstesnių nepriklausomos Lietuvos Respublikos Seimų teisių ir tradicijų tęsėjas.
Seimo rinkimų tvarka. Rinkimai į Seimą turi didelę politinę reikšmę, nes po jų paaiškėja, kokios politinės partijos ir kokios jėgos pradės valdyti valstybę. Seimo rinkimai yra svarbūs ir kaip rinkėjų nuotaikų rodiklis.
Į Lietuvos Respublikos Seimą renkamas 141 Tautos atstovas ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėse rinkimų apygardose, remiantis visuotine, lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose. Juose turi teisę dalyvauti visi Lietuvos Respublikos piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, išskyrus piliečius, teismo pripažintus neveiksniais.
Neatvykus reikiamam rinkėjų skaičiui, t.y. rinkimams neįvykus, rengiami pakartotiniai rinkimai, bet ne vėliau kaip po pusės metų, o po neįvykusių pakartotinių rinkimų- ne vėliau kaip po metų. Tačiau pakartotiniai rinkimai nerengiami, jeigu skelbtina rinkimų data patenka į laikotarpį, kai iki eilinių Seimo rinkimų datos yra likę mažiau kaip vieneri metai.
Seimo nario teisinis statutas- tai Konstitucijos ir Seimo statuto nustatyta parlamentaro teisinė padėtis, reguliuojanti nario mandato atsiradimą, nutrūkimą bei veikimo laiką, nario teises ir pareigas, atsakomybę, taip pat veiklos garantijas.
Seimo nario pareigos:
Dalyvauti Seimo posėdžiuose. Šios pareigos vykdymą kontroliuoja Etikos ir procedūrų komisija;
Būti kokio nors komiteto nariu;
Laikytis Seimo statuto ir jame numatytų Seimo nario drausmės reikalavimų;
Nuolat susitikinėti su rinkėjais ir kt.
Konstitucijos 62 straipsnis Seimo nariams numato deputatines privilegijas: imunitetą (neliečiamumą) ir indemnitetą (nepersekiojamumą).
Pirmuoju atveju Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą ir apie tai generalinis prokuroras nedelsdamas praneša Seimui. Pasibaigus mandatui buvęs Seimo narys gali būti traukiamas teisminėn atsakomybėn už veiksmus, kuriuos padarė ir už kuriuos nebuvo persekiojamas dėl savo neliečiamumo.
Seimo narys už balsavimus ar kalbas Seime negali būti persekiojamas, nes Konstitucija jam garantuoja nepersekiojamumo privilegiją (indemnitetą). Tačiau už asmens įžeidimą ar šmeižtą gali būti traukiamas atsakomybėn bendrąja tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.74 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaMažeikių "Ventos" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos valdzios institucijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mažeikių "Ventos" vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą