Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Dovanojimo sutarties raida romėnų teisėje

Dovanojimo sutarties raida romėnų teisėje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Sutarčių formų raida romėnų teisėje. "XII lentelių įstatyme" numatytos sutartys. Daiktinės sutartys. Sutarčių tipai pagal prievolės atsiradimo pagrindą. Romėnų teisės paktai. Darbo metodai ir priemonės. Romėnų teisės sutarčių rūšys. Dovanojimo sutarties raida Romėnų teisėje. Romėnų teisės prievolė – dovanojimo sutartis. Dovanojimo sutarties raidos Romėnų teisėje analizė. Romėnų teisės ir Lietuvos respublikos sutarčių lyginamoji analizė. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Romėnų teisės terminų aiškinimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Temos aktualumas. Sutartys yra labai svarbus bet kokios teisės, įskaitant ir romėnų privatinę teisę, institutas.

Darbo tikslas — išnagrinėti romėnų teisės dovanojimo sitarties raida.

"Sutartis – tai tam tikras dviejų ar daugiau subjektų susitarimas sukurti, pakeisti ar baigti civilinius teisinius santykius. Ji buvo svarbiausias prievolių šaltinis". (1, p. 212) Sutartis yra ne pats sutartinis prievolinis santykis, o tik prievolės subjektų susitarimas, t. susitarimas dėl to prievolinio teisinio santykio sukūrimo, pakeitimo ar panaikinimo. Daugelis romėnų teisės nuostatų, skirtų prievolinių ir sutartinių santykių subjektams, ne tik atlaike vergovinę santvarką, bet ir sudarė prielaidas taikyti romėnų teisę, siekiant reguliuoti Rytų ir Vakarų Europos santykius.
Romėnų teisėje buvo daug sutarčių rūšių. Kai kurioms sutartims sudaryti buvo numatytos griežtai apibrėžtos formos. Tokios sutartys vadinamos formaliomis. Prie formalių sutarčių priskiriamos verbalinės ir literalinės sutartys, ius gentium normų pagrindu sudaromos traditio sutartis. Dalis sutarčių, ypač vėlesniais laikais, nebuvo susietos su konkrečiomis formomis ir buvo vadinamos neformaliomis. Vėliau Romos teisininkai, ypač Gajus, išskyrė realines ir konsensualines sutartis. Tačiau ne visus susitarimus buvo galima taip apibrėžti. Buvo suformuluoti paktai, kurių dalis turėjo teisinę reikšmę, taip pat bevardės sutartys (contractus innominati). Sutarčių sistema gana gerai tenkino civilinę apyvartą.
Daugelis romėnų privatinės teisės sutarčių rūšių tebėra klasifikuojamos taip, kaip jas klasifikavo romėnai. Tebėra gyvos daugelis realinių, konsensualinių sutarčių konstrukcijų, kurių neaplenkė ir daugelis dabar galiojančių taisyklių.

Darbo uždaviniai. Nagrinėdama romėnų teisės sutarčių rūšys pabandysiu išspręsti šiuos uždavinius :
Išstudijuoti sutarčių formų raidą senojoje romėnų teisėje;
Išnagrinėti romėnų teisės dovanojimo sutarties raidą;
Įvykdyti lyginamąją Lietuvos Respublikos ir romėnų teisės sutarčių raidos analizę.
Temos ištirtumas. Studijuodama konkrečias romėnų sutartis, pradėjau nuo seniausių romėnų iki vėlesnių laikų sutarčių, rėmiausi I. Nekrošiaus, V. Nekrošiaus, S. Vėlyvio romėnų teisės vadovėliu, P. St. Vitkevičiaus romėnų privatinės teisės sutarčių studija. Pabandžiau palyginti dabartinio Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso Sutarčių teisės nuostatas su romėnų sutarčių teise. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai10
Dydis58.66 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dovanojimo sutarties raida romenu teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą