Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Terorizmas ir žmogaus teisių pažeidimas

Terorizmas ir žmogaus teisių pažeidimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Terorizmas ir žmogaus teisių pažeidimai. Terorizmas kaip reiškinys. Terorizmo rūšys. Kova su terorizmu, išsaugant žmogaus teises. Išvados.

Ištrauka

Daugeliui pasaulio valstybių kova su terorizmu šiandien yra vienas iš svarbiausių prioritetų. Savo pasiryžimą visomis išgalėmis kovoti su tarptautiniu terorizmu deklaruoja Jungtinės Amerikos Valstijos, Rusija, Turkija, Haitis, Lietuva. Daugelyje pasaulio valstybių specialiai kovai su terorizmu kuriami nauji įstatymai, formuojamos specialiosios antiteroristinės pajėgos, terorizmas (kaip grėsmė) minimas valstybių strateginiuose dokumentuose. Viskas globalioje kovoje su terorizmu lyg ir aišku. Gėris kovoja prieš blogį, geri vaikinai žudo blogus. Deja, viskas tik atrodo paprasta. Terorizmas, nepaisant jam skiriamo didžiulio dėmesio, ir toliau išlieka vienu sunkiausiai apibrėžiamų reiškinių, o kalbant apie žmogaus teisių pažeidimus, kyla daug reikšmingų klausimų.
Šiandieninėje visuomenėje terorizmo sąvoka tapo populiari. Ją beveik kasdien girdime per televiziją, radiją, atrandame skaitydami spaudą. Internete daugybė straipsnių ir diskusijų šia tema. Į teroristų išpuolius žmonija pradėjo reaguoti po 2001 m. rugsėjo 11-osios tragedijos Niujorke ir Vašingtone. Suprantama, beveik 3000 nekaltų amerikiečių žūtis, didžiuliai sugriovimai – nepateisinama. Siekę įbauginti Ameriką ir pasaulį teroro aktais, jų organizatoriai turėjo savo motyvų.
Sąvoka "terorizmas" skamba atgrasiai, gana žiauriai. Terorizmas kelia vieną didžiausių pavojų mūsų piliečių saugumui, nes jis griauna demokratiją ir suteikia daug skausmo nekaltiems žmonėms bei jų šeimoms. Tačiau mus baugina ir kova su terorizmu. Sekdami įvykius pasaulyje matome, kad aukojami šimtai žmonių tam, kad užkirsti terorizmui kelią. Deja, susiklosčius tokioms aplinkybėms, mums nieko nebelieka, kaip tik domėtis ir orientuotis į nūdienos pasaulio problemas.
Taigi, kas tai yra terorizmas? Kaip gi reikia su juo kovoti? Ar įmanoma priešintis terorizmui nepažeidžiant žmogaus teisių? Ar terorizmas ir kova su terorizmu netapo lygiavertėmis grėsmėmis žmogaus teisėms?
Terorizmas nėra tik šiuolaikinis reiškinys – jis tiek pat senas, kiek egzistuoja valstybės su valdžios struktūromis ir prievartos aparatais. Tikriausiai daugeliui pasaulio gyventojų terorizmas pirmiausia asocijuojasi su 2001 metų rugsėjo 11 dienos teroro išpuoliais JAV. Vis dėlto terorizmas atsirado kur kas anksčiau. Manoma, jog jis, kaip fenomenas, egzistuoja jau maždaug 2000 metų. Terorizmo atsiradimas pirmiausia yra siejamas su kai kurių religinių sektų veikimo metodais. Pirmosiomis "teroristinėmis organizacijomis" laikomos dvi žydų ekstremistų grupuotės – "Sicari" ir "Zealots" – veikusios senovės Romoje. Nelegalus politiškai motyvuotas smurtas yra neatsiejama žmonijos istorijos dalis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.68 KB
AutoriusLady
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Terorizmas ir zmogaus teisiu pazeidimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą