Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisei derinti skirtos Europos (Asociacijos) sutarties nuostatos

Teisei derinti skirtos Europos (Asociacijos) sutarties nuostatos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Europos (asociacijos) sutartis. Lietuvos teisės derinimas rengiantis narystei Europos Sąjungoje bei į ją įstojus. Santykių, kurie derinami, srities ir suderinamumo lygio nustatymas. Laikotarpis iki stojimo į Europos Sąjungą (ES). Padėtis Lietuvoje įstojus į Europos Sąjungą (ES). Lietuvos respublikos įmonių teisės derinimas su Europos bendrijos įmonių teise. Pagrindinės nacionalinės įmonių teisės suderinamumo su Europos Bendrijos (EB) teise problemos. Administraciniai gebėjimai. Lietuvos Respublikos teisės aktų nesuderinamumas tarpusavyje ir su acqui communautaire. Europos Sąjungos (ES) bendrovių teisė. Aplinkos teisės derinimas su Europos Sąjungos reikalavimais. Aplinkosaugos problemoms jokių sienų nėra. Teisės derinimą reglamentuojančios Europos (asociacijos) sutarties nuostatos. Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) teisės derinimas mokesčių srityje. Išvados.

Ištrauka

1992 m. vasario 7 d. Mastrichte pasirašius Europos Sąjungos (ES) sutartį, kuri įsigaliojo 1993m. lapkričio 1 d., kai valstybės narės ją ratifikavo, buvo įkurta Europos Sąjunga (ES). Europos Sąjungos sutartyje nurodoma, kad ši sutartis yra nauja pakopa kuriant pačią glaudžiausią Europos žmonių sąjungą, kurioje piliečiai turi plačiausias teises dalyvauti priimant sprendimus. Sąjungos tikslas – nuosekliai ir solidariai reguliuoti santykius tarp valstybių ir jų piliečių.
Sąjunga savo tikslų siekia įgyvendindama bendrą žemės ūkio, žvejybos, transporto, aplinkos apsaugos, užsienio prekybos, konkurencijos, plėtros, regioninės energetikos ir muitų politiką. Ji taip pat koordinuoja tyrimų ir plėtotės, telekomunikacijų, valstybių narių ekonominės politikos programas, kurios užtikrintų ekonominį ir socialinį susitelkimą, ekonominę ir valiutų sąjungą.
Europos Sąjunga pritraukia vis dagiau narių, nes joje galioja šie principai:
-ekonominio pagrindo principas, didinantis abipusę priklausomybę ir solidarumą;
-įstatymo viršenybės principas, apibūdinamas privalomomis sutartimis, kurios aiškiai nustato Sąjungos institucijų uždavinius, jų kompetencijos ribas; ginčus reguliuoja Europos Teismas;
-demokratiškų sprendimų priėmimų principas, kurį apibūdina kompromisai – konsensas.
Būtent šis pragmatiškumo ir principų derinys leidžia Sąjungai įveikti dideles krizes ir kliūtis, išlaikyti identitetą, susitelkimą siekiant užsibrėžtų tikslų.
Šiandien Europos Sąjunga yra didžiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, apimanti 3.2 mln. kv. kilometrų, vienijanti 15 valstybių ir daugiau kaip 370 milijonų gyventojų. 1999 metų ES biudžetas siekia 86 350.4 mln. eurų, arba 362 671.68 mln. litų. Tai valstybių asociacija, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos vardan savo piliečių gerbūvio užtikrinimo, taikos ir stabilumo Europoje.
Dabar rengimo Europos Sąjungos narystei strategija yra prioritetinė. Europos Komisija laikosi tokios nuostatos, kad ši strategija – rūpestingai parengtas veiksmų planas, užtikrinantis sėkmingą integraciją,- yra gyvybiškai tinkamam asocijuotų šalių pasirengimui stoti į Sąjungą.
Lietuvos galimybės stoti į Europos Sąjungą buvo nagrinėjamos remiantis pirmiausia pačios ES formuluojamais neformaliais ir formaliais kriterijais. Buvo atsižvelgta į tokius svarbius pasirengimo problemos aspektus kaip saugumo matmuo, politinės sistemos stabilumas, rinkos ekonomikos funkcionalumas ir konkurencingumas.
Europos Komisija, apibūdindama pasirengimo narystei Europos Sąjungoje teisinį kontekstą, pabrėžia, kad teisinis Sąjungos ir Vidurio Rytų Europos (VRE) pagrindas yra ne Baltoji Knyga , o Europos sutartis (Asociacijos sutartis). Be to Komisija konstatavo, kad pasirengimo narystei strategija remiasi Europos sutartimi. "Asociacija, įsteigta Europos sutartimis, [...] padės Vidurio ir Rytų Europos valstybėms pagaliau pasiekti savo tikslą - tapti Sąjungos narėmis. Vienas iš šių sutarčių tikslų yra įgyvendinti tarp susitariančių šalių ekonomines laisves, kuriomis yra grindžiama Sąjunga ir jos vidaus rinka ".
Europos Sąjungos plėtra yra vienas reikšmingiausių įvykių ne tik šiandieninėje Europoje, bet ir pasaulyje. Vienas pagrindinių šio reiškinio aspektų – valstybių kandidačių teisės derinimas su Europos Sąjungos teise. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai17
Dydis65.09 KB
AutoriusAivaras
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Kiurienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTechnologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisei derinti skirtos Europos (Asociacijos) sutarties nuostatos [speros.lt].doc
Microsoft Word TURINYS [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 31 puslapis 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Kiurienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą