Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Profesinės sąjungos steigimo tvarka ir reglamentavimas

Profesinės sąjungos steigimo tvarka ir reglamentavimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos Konstitucija – piliečių ir profesinių sąjungų teisinis veiklos garantas. Lietuvos respublikos profesinių sąjungų įstatymas – profesinių sąjungų kūrimosi ir veiklos pagrindas. AB "Pieno žvaigždės" filialo Mažeikių pieninė darbuotojų profesinės sąjungos susikūrimas ir veiklos reglamentavimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame savo darbe pabandysiu trumpai apžvelgti tokią teisinių santykių rūšį kaip kolektyvinius santykius, jų atsiradimo prielaidas ir atstovavimo pagrindus.
Tai, kad darbuotojams kolektyviniuose santykiuose dažniausiai atstovauja profesinės sąjungos, niekam ne paslaptis. Bet 2004 spalio 26 dieną Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Darbo tarybų įstatymą, kuris įsigaliojo 2004 lapkričio 11 dieną.
Darbo tarybos – tai visiškai naujas reiškinys Lietuvoje, nors Europoje jos senai ir sėkmingai gyvuoja. Nuo profesinių sąjungų jos skiriasi tuo, kad negali organizuoti streikų, negali sudaryti jokių junginių ir išsilaikyti rinkdamos nario mokestį. Kitaip tariant, galima teigti, kad darbo tarybos, neturėdamos savarankiško juridinio asmens statuso, gali būti vienaip ar kitaip įtakojamos darbdavio. Todėl darbo tarybų veiklos nenagrinėsiu. Taip pat aprašysiu konkretų profesinės sąjungos steigimo pavyzdį
Šio darbo tikslas – aprašyti Lietuvos Respublikos Profesinių sąjungų veiklos ir reglamentavimo pagrindus.
Šio darbo uždaviniai:
parodyti, kas numatyta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje apie teisę steigti profesines sąjungas bei dalyvauti jų veikloje;
apžvelgti Lietuvos Respublikos Profesinių sąjungų įstatymą kaip pagrindinį dokumentą, reglamentuojantį Profesinių sąjungų veiklą Lietuvoje;
aprašyti, kaip ir kodėl buvo įsteigta AB "Pieno žvaigždės" filialo Mažeikių pieninė Darbuotojų profesinė sąjunga.
Kiekvieno Lietuvos piliečio Konstitucinė teisė jungtis į įstatymų neuždraustas organizacijas, nepriklausomai nuo jų atliekamų funkcijų. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 35 straipsnis garantuoja Lietuvos piliečiams tokias pasirinkimo laisves:
Piliečiams laiduojama teisė laisvai vienytis į bendrijas, politines partijas ar asociacijas, jei šių tikslai ir veikla nėra priešingi Konstitucijai ir įstatymams.
Niekas negali būti verčiamas priklausyti kokiai nors bendrijai, politinei partijai ar asociacijai.
Politinių partijų, kitų politinių ir visuomeninių organizacijų steigimą ir veiklą reglamentuoja įstatymas.
Vienos iš daugelių organizacijų, į kurias laisva valia vienijasi Lietuvos piliečiai, yra profesinės sąjungos. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 50 straipsnis profesines sąjungas apibūdina taip:
Profesinės sąjungos kuriasi laisvai ir veikia savarankiškai. Jos gina darbuotojų profesines, ekonomines bei socialines teises bei interesus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis14.6 KB
AutoriusRolandas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasInga Jokubaitienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasMažeikių studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesines sajungos steigimo tvarka ir reglamentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Inga Jokubaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą