Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Procesinės įvykdymo problemos iki teismo sprendimo paskelbimo

Procesinės įvykdymo problemos iki teismo sprendimo paskelbimo

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Procesinės įvykdymo problemos iki teismo sprendimo paskelbimo. Civilinio proceso esmė, stadijos, jų ypatumai. Įrodinėjimo bei įrodymų vertimo aspektai civiliniame procese. Teismo sprendimo įvykdymo užtikrinimo ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Civilinis procesas tai yra teismo, byloje dalyvaujančių asmenų ir kitų proceso dalyvių veikla nagrinėjant ir sprendžiant civilines bylas bei vykdant teismo sprendimus.
Civilinis procesas savo požymiais skiriasi nuo kitų procesų. Civilinis procesas pirmiausia yra teismo procesas - civilinis ginčas nagrinėjamas nepriklausomo ir nešališko teismo.
Civiliniam procesui būdingas savanoriškumas. Tai reiškia, jog civilinė byla iškeliama šalies iniciatyva. Be to ieškovas, kreipdamasis į teismą, veikia savo asmeniniais interesais. Jei atsakovas būtų patenkinęs ieškovo reikalavimą, ieškovas į teismą nebūtų kreipęsis.
Tiek šalių, tiek teismo pareiga yra rūpintis, kad byla būtų tinkamai nagrinėjama. Tad šie subjektai privalo bendradarbiauti siekdami tokio tikslo. Šalių pareiga yra sąžiningai naudotis savo procesinėmis teisėmis ir rūpintis proceso skatinimu. Šalys turėtų pateikti teismui tik tą procesinę medžiagą, kuri yra būtina konkrečiame bylos nagrinėjimo etape, neperkrauti teismo pašaline informacija, vengti sąmoningai nepateikti teismui vieno ar kito įrodymo, siekiant vilkinti bylos nagrinėjimą pateikiant tokį įrodymą vėliau.
Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnyje nurodoma, jog kiekvienas asmuo turi teisę, kad jo bylą per protingą laiką lygybės ir viešumo sąlygomis išnagrinėtų pagal įstatymą sudarytas nepriklausomas ir nešališkas teismas.
Žodinio ir rašytinio proceso derinimas padeda įgyvendinti žmogaus teisę, kad jo byla būtų išnagrinėta per protingą laiką, ir netrukdo nustatyti materialiąją tiesą byloje. Pagrindinė proceso pirmosios instancijos teisme forma yra žodinė. Rašytiniai įrodymai teismo posėdyje neskaitomi tuomet, jei šalys su jų turiniu susipažino iki teismo posėdžio, taip pat jei šalys dėl to susitarė. Teismo įsakymų ir dokumentinio proceso procedūros visada yra rašytinės.
Šio darbo tyrimo tikslas yra aptarti civilinio proceso eigą iki teismo sprendimo paskelbimo, paanalizuoti proceso ypatumus, teisinį reglamentavimą. Darbas rašytas naudojant sisteminį, lyginamąjį, loginės analizės metodus. Darbe remtasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu , jo komentarais, teismų praktika, kita publikuota medžiaga aptaria tema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.53 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Procesines ivykdymo problemos iki teismo sprendimo paskelbimo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą