Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės atsakomybės rūšys (2)

Teisinės atsakomybės rūšys (2)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Dėstomoji dalis. Teisinės atsakomybės rūšys. Teisinės atsakomybės sąvoka. Teisinės atsakomybės požymiai ir principai. Civilinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės sąvoka. Civilinės atsakomybės pagrindiniai požymiai. Civilinės atsakomybės pagrindinės rūšys ir tikslai. Baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamosios atsakomybės samprata. Baudžiamosios atsakomybės pagrindai. Administracinė atsakomybė. Administracinės atsakomybės samprata ir nuobaudos. Administracinės atsakomybės ypatumai. Drausminė atsakomybė. Civilinės, baudžiamosios, administracinės ir drausminės atsakomybės palyginimai. Išvados.

Ištrauka

Atsakomybė kaip reiškinys egzistuoja nuo senų laikų. Ilgą laiką žmonės gyveno kaip laukiniai gyvūnai. Žmonės pradėjo jungtis į gentis bei bendruomenes, kad galėtų lengviau išgyventi ir apsisaugoti. Bendrai gyvenant pradėjo vystytis ukininkavimas bei gamyba. Jau tada vyresniųjų susirinkimai nagrinėdavo iškilusius nesutarimus tarp žmonių, smerkdavo nederamą žmonių elgesį, pasireiškiantį išdavyste, bailumu, piktnaudžiavimu. Buvo taikomi ne tik pabarimai ar pamokymai, bet ir griežtos priemonės - kaip gyvybės atėmimas.
Žmogus gyvendamas visuomenėje privalo paklusti daugeliui istoriškai susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį. Dažnai mes susiduriame su prigimtinės ir pozityviosios teisės terminais.
Pozityvioji teisė – tai taisyklės,kurių laikymasis yra sankcionuotas prievarta ir kurios taikomos tam tikru istoriniu laikotarpiu valstybinės organizacijos požymius turinčioje visuomenėje, pavyzdžiui, Vokietijoje, Lietuvoje ir pan.
Dėl pozityviosios teisės esmės ginčų nekyla.Visų tam tikros valstybės nustatytų ar sankcionotų taisyklių sistema,reguliuojanti tiek pačios valstybės bei jos institucijų, tiek fizinių asmenų, jų kolektyvinių junginių tarpusavio santykius, tiek jų santykius su valstybe bei jos institucijomis, yra laikoma pozityviąja teise.
Prigimtinės teisės teorija linkusi suabsoliutinti teisės ir moralės ryšį ir gali suponuoti įvaizdį, jog teisė tik įtvirtina dorovines nuostatas, bet nenumato savarankiškų žmogaus elgesio taisyklių. Reikštų, kad teisinė atsakomybė yra tik moralinės atsakomybės teisinė išraiška, tačiau tada teisė prarastų savo visuotinumo savybę,nes tai kas vienam žmogui yra moralu,kitam gali būti amoralu.
Sociologinėje, filosofinėje ir teisinėje literatūroje sąvoka ,,atsakomybė’’ vartojama dviem reikšmėmis: perspektyvine ir retrospektyvine.
Perspektyvinė (arba į ateitį) reiškia, kad tam tikra žmonių grupė ar konkretus žmogus atsako už savo veiksmus žiūredamas į ateitį. Pvz.: atsakomybė už savo vaikų ateitį.
Retrospektyvinė - tai atsakomybė už tai, kas yra padaryta praeityje. Teisinė atsakomybė yra paprastai retrospektyvinio pobudžio, t.y. atsakomybė už padarytą nusikaltimą.
Žmogus yra laisvas pasirinkti savo elgesio variantą atsižvelgiant į nustatytas ribas. Šios ribos dorovėje yra gėris ir blogis, teisėje - teisėtumas ir neteisėtumas. Laisvo žmogaus pasirinkimo laisvė pripažįstama tiek, kiek ji neriboja kitų asmenų pasirinkimo laisves. Tai yra, įgyvendinant savo teises, žmogus negali pažeisti ar varžyti kitų asmenų teisių.
Visiems privalomas reikalavimas derinti savo elgesį su kitų žmonių interesais.Elgtis sąžiningai ir teisingai nėra vien moralinė pareiga, tai ir teisinė pareiga, už kurios nevykdymą atsiranda teisinė atsakomybė.
Civilinės atsakomybės klausimams daug dėmesio skiria V.Mikėlėno monografija "Civilinės atsakomybės problemos: lyginamieji aspektai".Ji skirta užsienio valstybių lyginamajai teisėtyrai, civilinės atsakomybės problemų analizei.Taip pat daug informacijos yra P.Leono "Teisės inceklopedijoje" ir Vaišvilos "Teisės teorijoje". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-19
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis41.13 KB
AutoriusOksana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines atsakomybes rusys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą