Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Senovės Egipto teisinė raida bei bruožai

Senovės Egipto teisinė raida bei bruožai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Senovės Egipto atsiradimo istorija. Teisinė Egipto raida. Sąvokos. Ryškiausios asmenybės. Išvados.

Ištrauka

Žinių apie senovės Egiptą ir jų istoriją mums teikia įvairūs šaltiniai. Ši civilizacija yra pati seniausia. Egipto senove domėjosi jau Antikos rašytojai: Herodotas, Plutarchas ir kiti. Bet jie visi rėmėsi pašnekesiais su egiptiečiais, o jei ir matė egiptiečių rašto paminklų, tai negalėjo jų perskaityti.
Kai 332 m. pr. Kr. Egiptą užkariavo Aleksandras Makedonietis ir ten persikėlė daugybė graikų, susidomėjimas šios šalies praeitimi dar labiau sustiprėjo. Egipto žynys Manetonas (IV-III a. pr. Kr.) parašė ,,Egipto istoriją’’ graikų kalba, kurioje pateikė chronologinę Egipto raidą, tikrus faktus painiodamas su padavimais.
XVIII a. pab., Napoleono žygio į Egiptą metu (1798 m.), prasidėjo sistemingi šio krašto tyrinėjimai, kurių metu buvo rastas garsusis ,,Rozetės akmuo’’ – pirmasis egiptiečių kalbos tekstas kartu su vertimu į graikų kalbą. Tačiau iššifruoti Egipto raštą – hieroglifus - pasirodė esą ne taip paprasta. 1822 m. prancūzų mokslininkas Ž. F. Šampoljonas surado raktą Egipto hieroglifams skaityti.
Egiptiečiai Memfį svarbiausiojo Dievo Pta garbei vadino ,,Chikupta’’, iš šio vardo (graikiškai Aigiuptos) atsirado dabartinis pavadinimas – Egiptas.
Senovės Egipto chronologiją tiek pat sudėtinga apibrėžti, kiek ir kitų senovės Rytų valstybių. Tai paaiškinama tuo, kad senovės Rytuose nebuvo nustatytų laiko skaičiavimo sistemų. Egipte metų skaičiavimas buvo atliekamas ir atnaujinamas pagal kiekvieno faraono valdymo metus.
Senovės Egipto valdžia – faraonų rankose, bet šalį valdo pareigūnai, kuriems vadovauja du viziriai. Šalis suskirstyta į provincijas, arba nomus. Juos valdo nomarchai.
Egipto civilizacija atsirado Šiaurės Rytų Afrikoje. Valstybė susikūrė Nilo pakrantėse, nes Nilas kiekvienų metų liepos – spalio mėnesiais patvindavo, o kai nuslūgdavo vanduo, likdavo pakrantėse derlingo dumblo ruožas. Pagrindinę jo dalį sudarė Nilo slėnis nuo pirmųjų slenksčių iki Viduržemio jūros . Bet jai priklausė ir Arabijos kalnynas rytuose (tarp Nilo ir Raudonosios jūros) ir Libijos plokštikalnis dalis vakaruose. Patys egiptiečiai savo tėvynę vadino ,,Kemet’’ - ,,Juodąja’’, to pabrėždami žemės derlingumą.
Egiptas buvo apgyventas dar prieš senojo akmens amžiaus (paleolito) laikus. Egiptiečių tautą sudarė afrikiečiai ir azijiečiai žemdirbiai, atsikėlę čia apie 5200 m. pr. Kr. Senovės egiptiečiai buvo vieninga tauta, kalbėjusi viena kalba, priklausiusia semitų – chamitų kalbų grupei.
Nykstant augmenijai, Šiaurės Afrikos gyventojai turėjo telktis oazėse ir laikui bėgant leistis į upių slėnius. Klajoklių ir medžiotojų gentys tapo sėsliais žemdirbiais ir gyvulių augintojais. Imamas dirbti Nilo slėnis, esama pirmų pastangų panaudoti dirbtinį drėkinimą . Nemažų laimėjimų pasiekia amatininkystė (labai meniška, puošta piešiniais keramika, puikūs akmeniniai indai, fajanso išradimas). Visi šie faktai rodo gamybinių jėgų stiprėjimą, o dėl to susidarė sąlygos pirmykštei bendruomeninei santvarkai irti ir virsti ankstyvąja vergovine visuomene.
Silpstant gimininiams santykiams Egipte susiklostė kaimyninė bendruomenė, apie kurią, deja, iškilo labai mažai žinių. Aišku tai, kad tuo metu prasidėjo diferenciacija. Socialinius pokyčius rodo savininkų ženklai ant indų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.5 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senoves Egipto teisine raida bei bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą