Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konkurencijos tarybos veikla

Konkurencijos tarybos veikla

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Konkurencijos taryba. Tarybos nariai. Konkurencijos tarybos naujoji administracijos struktūra ir funkcijos. Lietuvos respublikos konkurencijos tarybos nuostatai. Bendrosios nuostatos. Konkurencijos tarybos uždaviniai ir funkcijos. Konkurencijos tarybos teisės ir pareigos. Konkurencijos tarybos struktūra ir darbo organizavimas. Lėšų šaltiniai ir lėšų naudojimas. Finansinės veiklos kontrolė. Baigiamosios nuostatos. Konkurencijos politika Lietuvoje šiandien. Konkurencijos įstatymas. Koncentracija. Nesąžininga konkurencija. Konkurencijos taryba. Ūkio subjektams taikomos sankcijos. Išvados.

Ištrauka

Konkurencija – tai savotiškos gamybos bei prekybos įmonių ar paslaugų teikėjų varžybos dėl vartotojų palankumo, lojalumo. Konkurencija yra būtinas šiuolaikinės ekonomikos atributas, skatinantis kokybės gerėjimą, bei inovacijų diegimą.
Laisvos ekonomikos priešininkai teigia, kad konkurencija yra plėšrūniško pobūdžio, tačiau kita vertus ją riboja vartotojai – jie renkasi vienokią ar kitokią jiems geriausią produkciją pagal savo pasirinktus kriterijus – patogumą, kokybiškumą, kainą, saugumą. Todėl gamintojai, prekybininkai ar paslaugų teikėjai, atitinkantys vartotojų reikalavimus, neturėtų per daug jaudintis, nes konkurencija tėra kova dėl potencialaus vartotojo, kuris tikrai rinksis tai, kas jam paranku ir priimtina. Visgi šiandien susiduriama su kitokiu požiūriu į konkurenciją, kai ji traktuojama kaip kova su konkurentais, o ne kova dėl kliento. Taip pat klaidinga konkurenciją tapatinti su reiškiniu, kai dėl vartotojo varžosi kelios analogišką produkciją gaminančios ar paslaugas teikiančios įmonės. Juk prekė ar paslauga konkuruoja su visomis kitomis įvairiausio pobūdžio prekėmis bei paslaugomis. Kitaip tariant, konkurencija reiškia ne tai, kad panašią prekę ar paslaugą parduoda keletas pardavėjų, o tai, kad kiekvienas norintis gali laisvai pasiūlyti pirkėjui savo prekę ar paslaugą.
1999 m. spalio 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas V. Adamkus pasirašė dekretą Nr. 641 "Dėl Konkurencijos tarybos". Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 20 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko teikimą Prezidentas paskyrė šią Konkurencijos tarybą: pirmininką Rimantą Antaną Stanikūną - penkeriems metams, narius: Arnoldą Klimą - trejiems metams, Danguolę Klimašauskienę - šešeriems metams, Šarūną Pajarską - trejiems metams, Joną Rasimavičių - šešeriems metams. Dekretas įsigaliojo nuo jo pasirašymo dienos.
Pasibaigus dviejų Konkurencijos tarybos narių - Arnoldo Klimo ir Šarūno Pajarsko - kadencijai, 2002 m. spalio 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė dekretą Nr. 1954 "Dėl Konkurencijos tarybos". Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 20 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko teikimą, Konkurencijos tarybos nariais paskyrė : Vytautą Kavaliauską - šešeriems metams; Gendriką Stuką- šešeriems metams. Dekretas įsigaliojo nuo jo pasirašymo dienos. Kiti du anksčiau paskirti ir kadenciją tęsiantys Konkurencijos tarybos nariai - Danguolė Klimašauskienė ir Jonas Rasimavičius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis81.51 KB
Autoriusgvidas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konkurencijos tarybos veikla [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą