Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimas ir jo rūšys

Teisės pažeidimas ir jo rūšys

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės pažeidimas ir jo požymiai. Teisės pažeidimo sudėtis. Teisės pažeidimai ir kiti nukrypimai nuo teisėtvarkos. Teisės pažeidimų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Teisės pažeidimo esmę rodo jo žalingumas visuomenei ir neteisėtumas (priešingumas teisei). Visuomeninis žalingumas, pavojingumas yra pagrindinis požymis, apibūdinantis teisės pažeidimą bruožas ir objektyvus pamatas, atribojantis teisėta nuo neteisėta. Visuomeninis žalingumas pasireiškia tuo, kad teisės pažeidimas visada yra susijęs su kėsinimusi į asmens, visuomenės prioritetus ir vertybes, pažeidžia privačius ir visuomeninius interesus. Teisės pažeidimo aktas visada yra iššūkis visuomenei, nepaisymas to, kas jai vertinga. Visuomenei žalingumas arba pavojingumas yra pažeidėjo kėsinimasis į svarbias visuomenei gėrybes, jos egzistavimo sąlygas. Teisės pažeidimai visuomenei ypač žalingi dėl paplitimo, jie trikdo normalų visuomenės gyvenimo ritmą, kėsinasi į susiklosčiusius visuomeninius santykius, sukelia socialinę įtampą ir konfliktus.
Veiksmų, kurie, atsižvelgiant į savybes, negali padaryti žalos visuomeniniams santykiams, visuomenės ir paskirų asmenų gėrybėms, jų teisėms ir interesams, nepavojingi teisėtvarkai apskritai ir neardo vienos ar kitos visuomenės gyvenimo srities teisinio režimo, negalima pripažinti teisės pažeidimais. Visuomeninė žala ar pavojingumas yra objektyvi savybė. Objektyvi tuo atžvilgiu, kad veika padaroma žala visuomenei ar paskirų piliečių interesams. Veikos laikymas neteisėta priklauso nuo įstatymų leidėjo ir oficialaus jo pripažinimo pavojingu visuomenei.
Taigi šiame savo darbe aš pabandysiu išsamiai atskleisti teisės pažeidimo esmę, jo svarbiausius požymius. Pirmoje referato dalyje apibūdinsiu patį teisės pažeidimą kaip teisei priešingą veiką. Antrąją darbo dalį paskirsiu teisės pažeidimo sudėties analizei. Trečiojoje dalyje aptarsiu teisės pažeidimų rūšis ir kitus nukrypimus nuo teisėtvarkos.
Rašydama šį darbą naudojausi daugiausiai Stasio Vansevičiaus knyga "Valstybės ir teisės teorija" bei Alfonso Vaišvilos knyga "Teisės teorija". Taip pat rėmiausi Lietuvos Respublikos baudžiamuoju kodeksu bei Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodeksu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.7 KB
AutoriusRomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasK. Vitkauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimas ir jo rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • K. Vitkauskas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą