Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) proporcingumas

Europos Sąjungos (ES) proporcingumas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Apibrėžimai ir apimtis. Precendentinės teisės koncepcijos raida. Principo ribos. Valstybių narių elgesio proporcingumas. Išvados.

Ištrauka

Ištisus amžius tautos ir valstybės ėmėsi ginklo ir kariavo, siekdamos iškovoti Europos žemyno valdymą. Dėl smukdančių dviejų kruvinų karų pasekmių ir Europos padėties pasaulyje susilpnėjimo išaugo supratimas, kad tik taika ir suderinti veiksmai leis įgyvendinti svajonę apie stiprią, vieningą Europą. Siekiant kartą ir visiems laikams sunaikinti praeities blogybes, pradžiai buvo sukurta Anglies ir plieno bendrija. Vėliau buvo prijungtos kitos ūkio šakos, tokios kaip žemės ūkis. Galiausiai buvo sukurta tikra vieninga rinka prekėms, asmenims, paslaugoms ir kapitalui, o 1999 m. dar įsteigta ir vieninga valiuta. Nuo 2002 m. sausio 1 d. euras taps kasdiene realybe 300 milijonų Europos piliečių.
Taip pamažu atsirado Europos Sąjunga. Iš pradžių ji buvo labiau pagrįsta ekonominiu ir techniniu bendradarbiavimu. Prieš 20 metų, kai įvyko pirmieji tiesioginiai rinkimai į Europos Parlamentą, buvo stipriai įtvirtintas Bendrijos demokratinis teisėtumas, kuris iki to reiškėsi tik per Tarybą. Per pastaruosius 10 metų pradėta kurti politinę sąjungą, ir buvo įsteigtas bendradarbiavimas socialinės politikos, užimtumo, prieglobsčio, imigracijos, policijos, teisingumo, užsienio reikalų ir bendrosios saugumo bei gynybos politikos klausimais.
Europos Sąjunga – sėkmingos iniciatyvos pavyzdys. Jau daugiau nei pusę amžiaus Europoje vyrauja taika. Sąjunga, stovinti vienoje gretoje su Šiaurės Amerika ir Japonija, yra viena iš trijų labiausiai klestinčių pasaulio dalių. Be to, savitarpio solidarumo ir naudos, gautos iš ekonominės raidos, teisingo paskirstymo dėka, gyvenimo lygis Sąjungos silpnesniuose regionuose milžiniškai pakilo, ir tie regionai išnaudojo savo naudai tą nepalankią padėtį, kurioje jie buvo.
Tačiau ir po penkiasdešimties metų Sąjunga vis dar tebestovi kryžkelėje, pasiekusi lemiamą savo egzistavimo etapą. Europos suvienijimas jau arti. Sąjungą numatoma plėsti, įtraukiant daugiau nei dešimt naujų valstybių narių, daugiausia iš Rytų ir Vidurio Europos, ir taip pagaliau užversti vieną tamsiausių Europos istorijos puslapių: Antrąjį pasaulinį karą ir po jo sekusį dirbtinį Europos padalijimą. Galų gale Europa eina link vienos didelės šeimos sukūrimo be kraujo praliejimo, o tai būtų realus pasikeitimas, aiškiai reikalaujantis kitokio nei prieš 50 metų, kai šešios valstybės ėmėsi vadovauti, požiūrio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-03
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis23.42 KB
Autoriuslaimis
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) proporcingumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą