Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Drausminės atsakomybės pagrindai

Drausminės atsakomybės pagrindai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Drausminės atsakomybės pagrindai. Darbo drausmės pažeidimas. Šiurkštus darbo drausmės pažeidimas.

Ištrauka

Drausmė yra būtina normalaus visuomenės egzistavimo sąlyga, kitaip sakant, visuotinė drausmė palaiko vyraujančius visuomenės santykius ir visų pirmą ekonominius
Vidinė drausmė remiasi visuomenės narių elgesį reguliuojančių normų įsisąmoninimu ir palaikoma be išorinių sankcijų ir prievartos. Nekelia abejonių, kad, jeigu normos netampa vidiniais individo veiklos motyvais, kyla įvairiausių elgesio nukrypimų, kurie arba sureguliuojami socialinė kontrolės mechanizmais, arba gali atvesti prie egzistuojančių normų ir institutų pakitimų. Galima daryti išvadą, kad, egzistuojant vidinei drausmei, nebus daroma drausminių nusižengimų, neveiks prievartinis aparatas, t.y. nereikės taikyti ir drausminių nuobaudų.
Geri teisiniai darbo santykiai tarp darbdavio ir darbuotojo padeda siekti gerų darbo rezultatų. Itin svarbu griežtai laikytis darbo įstatymų, ypač sprendžiant klausimus, susijusius su darbo sutarties nutraukimu.
Bet atsiranda asmenų, kurie nesugeba laikytis darbo tvarkos ir pažeidžia nustatytas taisykles. Pagrindinis aktas, reglamentuojantis darbo drausmę, yra Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. Konkrečių kategorijų darbuotojams, pavyzdžiui, teisėjams, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pareigūnams, nustatoma specifinė darbo drausmė ir ji reglamentuojama specialiuose įstatymuose arba statutuose.
Darbo tikslas-apibrėžti drausminės atsakomybės sąvoka, išanalizuoti pagrindus drausminei atsakomybei atsirasti bei išnagrinėti drausminės atsakomybės rūšys, palyginti su drausminę pareigūnų atsakomybę ir kartu kiek galima geriau parodyti praktinę bei teorinę šios temos puses.
Drausminės atsakomybės pagrindas yra darbuotojo darbo drausmės pažeidimas. Jį padariusiam asmeniui taikomos DK 237 straipsnyje nustatytos drausminės nuobaudos.
Drausminė atsakomybė pagal darbo teisę galima tik tarp subjektų, kuriuos sieja teisiniai darbo santykiai.
Jei subjektų tokie santykiai nesieja, drausminė nuobauda negali būti skiriama (pvz., negali skirti nuobaudos tos pačios sistemos aukštesnės institucijos vadovas darbuotojui, dirbančiam tos sistemos įstaigoje, su kuria jis yra sudaręs darbo sutartį ir kurios vadovui yra pavaldus). Nuobaudą skiria darbdavys.
Drausminė atsakomybė gali būti tik individuali. Ją taikant turi būti nustatyti konkretūs darbuotojo veiksmai arba neveikimas ir kitos šio darbuotojo drausminės atsakomybės sąlygos. Pavyzdžiui, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo civilinių bylų skyriaus (LAT CBS) teisėjų kolegija paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo patenkintas ieškovės V. B. skundas dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu tuo pagrindu, jog nebuvo nustatyta, kuri konkrečiai pardavėja (ieškovė ar E. B.) savo veiksmais prisidėjo prie pažeidimo (mobiliojo ryšio kortelių panaudojimo ir grąžinimo į prekybą kioske) ir nuostolių darbdaviui padarymo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.01 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Drausmines atsakomybes pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą