Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Ieškinio senaties samprata bei taikymas

Ieškinio senaties samprata bei taikymas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Ieškinio senaties samprata bei taikymas. Ieškinio senaties terminai. Ieškinio senaties termino pradžia. Ieškinio senaties termino nutraukimas. Ieškinio senaties sustabdymas. Ieškinio senaties termino pabaigos teisinės pasekmės. Ieškinio senaties taikymas papildomiems reikalavimams bei sutrumpintų terminų sustabdymas, nutraukimas ir atnaujinimas. Įgyjamosios senaties samprata. Daikto valdymas, kaip įgyjamosios senaties sąlyga. Išvados.

Ištrauka

Sąvokos "ieškinio senatis" ir "įgyjamoji senatis" yra panašios keliais aspektais: vienas jų tas, kad abiejose šiose sąvokose kalbama apie tam tikrą laiko tarpą, kuriam praėjus, vienu atveju tam tikra teisė gali išnykti (ieškinio senatis), o kitu atveju – teisė gali atsirasti (įgyjamoji senatis). Abi šios sąvokos yra reglamentuojamos Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau – LR CK).
Iš esmės tai du skirtingi civilinės teisės institutai. Atitinkamai – šių dviejų civilinės teisės institutų normos yra įtvirtintos skirtingose LR CK knygose. Ieškinio senatį reglamentuoja pirmosios knygos, o įgyjamąją senatį – ketvirtosios LR CK knygų normos.
Prieš pradedant analizuoti ieškinio senaties ir įgyjamosios senaties institutus, tikslinga apibrėžti termino sąvoką civilinėje teisėje. LR CK pirmosios knygos komentare nurodoma: "Terminas – tai laiko tarpas, su kuriuo civiliniai įstatymai sieja tam tikrus civilinius teisinius padarinius. Taigi teisiniu požiūriu terminas yra juridinis faktas, su kuriuo įstatymas sieja tam tikrų teisių ir pareigų atsiradimą, pasikeitimą ar pasibaigimą."
Ieškinio senatis Lietuvos Respublikos teisės sistemoje yra civilinės teisės, ne civilinio proceso teisės institutas. Tai įstatymų nustatytas terminas. Tai laiko tarpas, per kurį galima priverstinai, t.y. valstybės pagalba, įgyvendinti savo teises.
Įgyjamoji senatis – tai daiktinės teisės institutas. Įgyjamosios senaties normos svarbios tuo, kad tai unikalus nuosavybės teisės įgijimo būdas, pirmiausiai susijęs su įstatyme numatytu tam tikru laiko tarpu, per kurį asmens valdomas daiktas vėliau gali tapti to asmens nuosavybe, tačiau tik tuo atveju, jeigu egzistuoja ir kitos būtinosios LR CK įtvirtintos sąlygos.
Referate bandysiu atskleisti pagrindinius minėtų teisės institutų bruožus, vietą teisės sistemoje bei reikšmę, jų skirtumus bei savitarpio sąveiką naudodamasi LR CK, šio kodekso atitinkamų knygų komentarais bei kitais šaltiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-12
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.01 KB
AutoriusDovilė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ieskinio senaties samprata bei taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą