Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) Konstitucija: ratifikavimas ir jo problematika

Europos Sąjungos (ES) Konstitucija: ratifikavimas ir jo problematika

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos Konstitucija. Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos samprata ir jos svarba. Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos priėmimas Lietuvoje. Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos privalumai ir trūkumai. Europos Sąjungos Konstitucijos ratifikavimas. Ratifikavimo sąlygos. Ratifikavimo analizė. Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos ratifikavimo rezultatai kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos ratifikavimas Lietuvoje. Europos Sąjungos (ES) Konstitucijos ratifikavimo Seime piliečių nuomonės analizė. Išvados.

Ištrauka

Europos Sąjungos konstitucijos kūrimo idėja dažniausiai yra pristatoma kaip bandymas supaprastinti steigiamuosius Europos Bendrijų dokumentus, sujungti į vieną dokumentą visas sutartis, įvykdyti ES decentralizuojančias reformas, visa tai pateisinant kaip kelią į geresnį ir demokratiškesnį valdymą sąjungos, kurią sudarys 25 valstybės, kuris bus daug arčiau eilinio europiečio. Tikriausiai pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad supaprastinimas, rengiant ES Konstituciją buvo suprantamas kaip "padaryti aiškia", tačiau buvo būtina užtikrinti, kad vienodą juridinę-politinę galią turintys teisės aktai turės ir tą patį demokratinio legitimumo pagrindą. Be to, siekta ne tik supaprastinti teisės instrumentus, jų hierarchiją, kalbą, bet ir jų priėmimo procedūras.
Vieną savaitę 25 Europos vyriausybių vadovus visi keliai vedė į Romą. Pakeliui jie intensyviai galvojo apie jų laukiančią naują užduotį – Konstitucijos ratifikaciją. Kai kurios šalys organizuos referendumus, kitos ratifikuos Konstituciją savo parlamentuose.
Kad Konstitucija Europai įsigaliotų, ją turi ratifikuoti visos Europos Sąjungos valstybės narės. Taigi, buvo įdomu sužinoti, kokie gi tos Konstitucijos ratifikavimo rezultatai.
Problema: Kaip Europos Sąjungos Konstitucijos ratifikavimo rezultatai įtakos tolimesnį Europos Sąjungos raidą?
Tikslas: Išnagrinėti Europos Sąjungos Konstitucijos ratifikavimo rezultatus.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti Europos Sąjungos Konstitucijos priėmimą Lietuvoje.
2. Išanalizuoti Europos Sąjungos valstybių ES Konstitucijos ratifikavimą.
3. Išanalizuoti ES Konstitucijos ratifikavimo mechanizmą Lietuvoje.
Nuo 1950-ųjų, kurie laikomi Europos Sąjungos pradžių pradžia, sukurtas ne vienas tūkstantis teisės aktų, būtinų vieningos Europos gyvavimui. Tačiau per daugelį metų ES teisinė bazė pasidarė labai komplikuota, suprantama tik specialistams. Anot R.Martikonio, ES pamatinės sutartys ilgainiui tapo panašios į išsikerojusį koralą. Norint supaprastinti ES teisinę bazę, padaryti ją suprantamą kiekvienam ES žmogui, nuspręsta sudaryti Sąjungos Konstitucinę sutartį, dabar paprasčiausiai vadinamą ES Konstitucija. Naujo paprastesnio dokumento, su naujomis valdymo reformomis, poreikis tapo dar stipresnis dėl ryžtingiausių per visą istoriją ES plėtros planų. Iki 25 narių išsiplėsianti ES pakeis ne vien išorines sienas, bet ir valdymo struktūrą. Ji, anot ES ateities strategų ir naujosios Konstitucijos kūrėjų, turi ne vien efektyviai dirbti, bet ir garantuoti Sąjungos narėms bei piliečiams lygybę ir skaidrumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis44.22 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Suaugusiųjų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos Konstitucija ratifikavimas ir jo problematika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių Suaugusiųjų vidurinė mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą