Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Ikiteisminio tyrimo įstaiga: Policijos departamentas

Ikiteisminio tyrimo įstaiga: Policijos departamentas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Ikiteisminio tyrimo įstaigos, ikiteisminio tyrimo pareigūnas. Policijos departamentas. Policijos departamento uždaviniai ir funkcijos. Policijos departamento teisės. Policijos departamento veiklos kontrolė. Policijos departamento darbo organizavimas. Antsiūvai. Valdymo schema. Išvados.

Ištrauka

Sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą priima prokuroras, ikiteisminio tyrimo įstaigos vadovas arba tos įstaigos darbuotojas, kuriam įstaigos vadovo įsakymu suteikiama teisė priimti sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą. Gavęs skundą, pareiškimą ar pranešimą apie padarytą nusikalstamą veiką arba pats nustatęs tos veikos požymius, prokuroras tuoj pat pradeda ikiteisminį tyrimą, pats atlieka visus ikiteisminio tyrimo veiksmus arba paveda juos atlikti atitinkamai ikiteisminio tyrimo įstaigai. Kai ikiteisminį tyrimą atlieka ikiteisminio tyrimo pareigūnai, prokuroras atlieka ikiteisminio tyrimo eigos kontrolės funkciją.
Ši baudžiamo proceso stadija yra gana smulkiai reglamentuota baudžiamo proceso kodeksas (toliau BPK), tačiau, kaip žinoma, įstatymams detalizuoti yra priimama gana daug poįstatyminių aktų, padedančių veiksmingiau įgyvendinti įstatymuose numatytas nuostatas. Baudžiamajame procese vieni iš svarbiausių poįstatyminių aktų, numatančių įstatymuose reglamentuotų veiksmų atlikimo tvarką, yra Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro rekomendacijos. Šiomis rekomendacijomis yra detalizuojamos ir ikiteisminio tyrimo stadiją reglamentuojančios teisės normos.
Pagal BPK ikiteisminis tyrimas pradedamas:
1. gavus skundą, pareiškimą arba pranešimą apie nusikalstamą veiką;
2. jei prokuroras arba ikiteisminio tyrimo pareigūnas pats nustato nusikalstamos veikos požymius ir surašo tarnybinį pranešimą.
Ikiteisminis tyrimas pradedamas gavus skundą, pareiškimą ar pranešimą apie nusikalstamą veiką. Jei prokuroras ar ikiteisminio tyrimo pareigūnas patys nustato nusikalstamos veikos požymius ir surašo tarnybinį pranešimą, BPK nustatytais atvejais ikiteisminis tyrimas pradedamas tik tuo atveju, kai yra nukentėjusiojo skundas. Sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą priima prokuroras, ikiteisminio tyrimo įstaigos vadovas ar šio įgaliotas asmuo ant pareiškimo, pranešimo ar skundo apie nusikalstamą veiką užrašydami rezoliuciją. Kiekvienas ikiteisminio tyrimo pradžios atvejis užregistruojamas nustatyta tvarka. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą pranešama skundą, pareiškimą arba pranešimą padavusiam asmeniui.
Ikiteisminio tyrimo pareigūnas, tai ikiteisminio tyrimo įstaigoje dirbantis asmuo, kuris šios įstaigos arba jos padalinio vadovo pavedimu atlieka BPK numatytus ikiteisminio tyrimo veiksmus: siekia nustatyti nusikalstamą veiką padariusį asmenį ir tokios veikos aplinkybes. Ikiteisminio tyrimo pareigūnu gali būti laikomas tik asmuo, dirbantis vienoje iš ikiteisminio tyrimo įstaigų. BPK leidžia manyti, jog pagrindine ikiteisminio tyrimo įstaiga laikytina policija. Ji turi teisę atlikti ikiteisminį tyrimą dėl bet kokių nusikalstamų veikų, net ir dėl tų, kurias galėtų tirti kitos ikiteisminio tyrimo įstaigos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis171.4 KB
Autoriusvida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. E.Keidošienė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikiteisminio tyrimo istaiga Policijos departamentas (Praktikos darbas) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. E.Keidošienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą