Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Muitų ir rinkliavų, turinčių lygiavertį poveikį, panaikinimas

Muitų ir rinkliavų, turinčių lygiavertį poveikį, panaikinimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Muitų ir rinkliavų, turinčių lygiavertį poveikį, panaikinimas. Lygiaverčio poveikio privalomieji mokėjimai. Rinkliavos už suteiktas paslaugas. Muitų sąjunga ir muitų mokesčių panaikinimas. Muitų ir rinkliavų, turinčių tokį pat poveikį, draudimas. Išvados.

Ištrauka

Muitas yra mokestis, kurio dydis nustatomas tarifu ir kurį importuotojas turi sumokėti priimančiajai valstybei. Muitai yra vienas seniausių nacionalinės prekybos apsaugos būdų, kadangi jie beveik visada silpnino prekybą. Todėl nestebina tai, kad muitai ir yra pirmoji prekybos kliūtis, kurią EB sutartis siekė panaikinti. Tačiau kad nacionalinė valdžia tiek dėl neapdairumo, tiek dėl protekcionistinių ketinimų neišvengtų šių draudimų, sutarties rengėjai paskelbė draudimą ir "rinkliavoms, turinčioms lygiavertį poveikį", kurias nustačius taip pat yra varžoma prekyba, nors jos oficialiai ir nevadinamos muitais.
Įsteigus Bendriją iš pradžių mokestinės prekybos kliūtys trukdė kurti vieną rinką. Tačiau sukūrus vidaus rinką buvo panaikinti muitinių kontrolės punktai, ir taip buvo sumažintos valstybių galimybės reikalauti mokesčių, muitų ir kitų rinkliavų.
EB sutarties 23 str. pateiktas muitų sąjungos apibrėžimas turi ir vidaus ir išorės elementą. Sutarties 23 str. apibūdintu vidaus aspektu, kuris yra šio skyriaus objektas numatyta, kad muitų sąjungoje "tarp valstybių narių uždraudžiami importo ir eksporto muitai bei visi lygiaverčio poveikio privalomieji mokėjimai". Valstybės narės tarpusavio prekyboje nenustato jokių naujų ir nedidina jau taikomų importo ar eksporto muitų ar bet kokių lygiaverčio poveikio privalomųjų mokėjimų. Taigi 12 str. valstybėms draudė ir nustatyti naujus muitus ir didinti jau esančius. EB 25 str. draudžia ir muitus ir lygiaverčio poveikio privalomuosius mokėjimus.
Muitai draudžiami nes jie yra protekcionistiniai: dėl jų importuota prekė tampa brangesnė už konkuruojantį vietos produktą.
Prekių judėjimo tarp valstybių narių laisvę gali riboti arba blogai veikti įvairūs veiksniai. Egzistuoja trys pagrindiniai prekių judėjimo kliūčių tipai, atsispindintys EB Sutartyje. Norint pašalinti šias kliūtis taikomos skirtingos EB Sutarties nuostatos. Paraleliai su muitų sąjungos kūrimu valstybės narės panaikino importo ir eksporto muitus tarpusavio prekyboje. Taip pat tarp valstybių narių buvo uždrausta nustatyti naujus muitus. Į tai orientavo EBS 25 str., kuris pasibaigus pereinamajam laikotarpiui (1969. 12.31), tapo tiesioginio veikimo. Jis teigia:
"Valstybių narių tarpusavio prekyboje uždraudžiami importo ir eksporto muitai ar lygiaverčio poveikio privalomieji mokėjimai. Šis draudimas galioja ir fiskalinio pobūdžio muitams ". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-23
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.51 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Muitu ir rinkliavu turinciu lygiaverti poveiki panaikinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą