Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimai ir teisinė atsakomybė (2)

Teisės pažeidimai ir teisinė atsakomybė (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisėtas elgesys. Teisės pažeidimai. Teisės pažeidimo sudėtis. Teisinė atsakomybė ir jos rūšys. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Teisės mokslai aprėpia mokslus, kurių dalykas yra valstybė, teisė bei pažiūros į valstybę ir teisę. Teisės mokslų sistemoje ypatingą vietą užima valstybės ir teisės teorija, kuri nagrinėja bendrąsias valstybės ir teisės sąvokas kaip visuomeninius reiškinius, o ne kaip vienos ar kitos konkrečios šalies valstybę ir teisę.
Pirmykštėje visuomenėje teisės nebuvo ir jos nereikėjo, nes ten žmonių tarpusavio santykiai buvo reguliuojami tam tikromis elgesio taisyklėmis, visų pirma, papročiais, moralės normomis.Visa tai toje visuomenėje susiformavo per amžius ir išreiškė visos giminės ar genties interesus, jų laikymasis atitiko tiek asmeninius, tiek visos bendruomenės poreikius. Todėl šios visuomenės formacijoje elgesio taisyklių žmonės laikydavosi savanoriškai ir jomis įgyvendinti nereikėjo specialaus prievartos aparato. Kai atsirado privatinė nuosavybė ir visuomenė suskilo į skirtingas socialine grupes su priešingais interesais, buvusios elgesio taisyklės neteko savo bendro pobūdžio ir ne visi visuomenės nariai savanoriškai jas vykdė.
Teisė – stiprus pažangos veiksnys, visuomenės atsinaujinimo šaltinis, padeda spręsti šalies vidaus problemas ir tarptautiniu mastu, derinti interesus, šalinti įtampą visuomenėje ir pasiekti socialinę taiką.
Darbo tikslai ir uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kas tai yra teisės.
2. Išsiaiškinti kas yra teisės pažeidimai ir teisinė atsakomybė.
3. Suprasti kaip šio sąvokos susijusios tarpusavyje.
4. Išsiaiškinti ar teorija atitinka praktiką.
Teisėtas yra toks elgesys, kuris visiškai atitinka teisės normose nustatytus reikalavimus. Visi žmonių poelgiai yra teisėti, jei jie neprieštarauja teisės normoms, įstatymams. Be to, teisėti poelgiai yra ir tokie, kurių apskritai nereguliuoja teisės normos ir dėl to neuždrausti. Galioja principas, kad leidžiama daryti viską, ko nedraudžia įstatymas.
Teisėtas elgesys yra įprasta, natūrali laisvai (savo noru) daugumos piliečių (tarnautojų, pareigūnų, jų atstovaujamų įstaigų) atliekamos veikos išraiškos. Iš esmės Lietuvos piliečiai deramai naudojasi savo teisėmis ir tinkamai atlieka savo pareigas. Tai jie daro sąmoningai. Tokį daugumos piliečių elgesio būdą lemia tai, kad teisės normų reikalavimai iš esmės atitinka dorovinius Lietuvos žmonių įsitikinimus, jų etninius poreikius ir interesus. Taip jiems elgtis diktuoja jų vidiniai (moraliniai, psichologiniai ir kt.) poreikiai bei įsitikinimai, sąmoningumas, gilus visuomeninės pareigos supratimas. Dalis piliečių, nors ir nėra labai sąmoningi, tačiau, žinodami ir suvokdami teisės pažeidimų padarinius, laikosi teisės reikalavimų, kad jiems nebūtų skirta bauda ar taikoma kitokia bausmė (teisinė atsakomybė). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-24
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis20.71 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasE. Čižienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimai ir teisine atsakomybe (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • E. Čižienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą