Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo teikiant socialines paslaugas

Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo teikiant socialines paslaugas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Nevyriausybinės organizacijos ir jų veikla. Nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje. Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo teikiant socialines paslaugas. NVO "Gelbėkit vaikus".

Ištrauka

Piliečių dalyvavimas nevyriausybinių organizacijų (NVO) veikloje laikomas kaip vienas iš svarbiausių pilietinės sąmonės brendimo apraiškų, pilietinės visuomenės kūrimosi rodiklių. NVO suteikia galimybę piliečiams dalyvauti visuomenei reikšmingoje veikloje, stiprina jų sąmoningumą ir socialinį atsakingumą. Nevyriausybinių organizacijų atsiradimas siejamas dar su Viduramžiais susikūrusiais labdaros fondais, teikiančiais labdarą ir paramą benamiams, šelpiančiais vargšus miestelėnus. Pirmoji organizacija (ne pelno siekianti) buvo panaši į šiais laikais egzistuojančius Caritus ir kitas dvasinio pobūdžio paremtas labdaros organizacijas, kurios teikia savo nemokamas paslaugas ir paramą beglobiams, benamiams žmonėms.
Mokslinėje literatūroje NVO apibūdinamos kaip visuomeninės, nekomercinės, savanoriškos, labdaringos organizacijos, kurios turi juridinį statusą, yra nepriklausomos nuo valdžios ir valdymo institucijų, yra nesiekiančios pelno, savanoriškumas ir tarnavimas visuomenės labui, taip pat joms būdinga savivalda ir demokratiškas sprendimų priėmimas.
NVO būdinga tai, kad jos rodydamos iniciatyvą "iš apačios", pirmosios nustato visuomenės poreikius ir esančias socialines problemas. Taiko netradicinius problemų sprendimo būdus, yra dinamiškos, dažnai sprendžia tokias nepopuliarias socialines problemas, kurioms viešoji administracija ir politikai dažnai nepakankamai arba iš viso neskiria dėmesio. Taip pat NVO veikla pasižymi lankstumu ir partneryste.
Pagal tarptautinę ne pelno organizacijų klasifikaciją NVO pagal veiklos kryptis skirstomos į 12 grupių: švietimas ir tyrimai, kultūra ir poilsis, socialinės paslaugos, sveikata, aplinkosauga, teisė, plėtra ir būstas, atstovavimas interesams ir politika, tarptautinė veikla, savanoriškos veiklos plėtra, religija, verslas ir profesinės organizacijos. Įvairiuose šalyse vyrauja skirtingi veiklos prioritetai ( pvz. JAV – sveikatos apsauga, Prancūzijoje – socialinės paslaugos, Vengrijoje – kultūrinės paslaugos ir kt.).1
Svarbiausia NVO veiklos kryptis – socialiai atskirtų žmonių socializacija. NVO vienija žmones, kuriems reikia vienarūšės socialinės pagalbos ir paramos (pvz.: kalinių globos draugija ar sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija). NVO puoselėja moralines vertybes ir vykdo kiekvieno žmogaus orumo kėlimo misiją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.1 KB
Autoriusjuste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nevyriausybiniu organizaciju vaidmuo teikiant socialines paslaugas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą