Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinių sutarčių sąvoka ir rūšys

Tarptautinių sutarčių sąvoka ir rūšys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Tarptautinių sutarčių apibūdinimas. Tarptautinių sutarčių sąvokos genezė. Tarptautinių sutarčių rūšys. Išvados.

Ištrauka

Šio rašto darbo tema "Tarptautinių sutarčių sąvoka ir rūšys" yra aktuali, ne vien dėl to, kad tarptautinės sutartys yra vienas iš svarbiausių viešosios tarptautinės teisės šaltinių, bet ir todėl kad šiuo metu tarptautinių sutarčių įtaka tarptautinėje, tuo pačiu ir nacionalinėje teisėje yra ganėtinai išaugusi. O tai ypač jaučiama Lietuvos Respublikoje, kur remiantis statistiniais duomenimis, po nepriklausomybės atkūrimo jau pasirašyta per 600 tarptautinių sutarčių. Tarp kurių labai svarbios tarptautinės sutartys žmogaus teisių ir laisvių srityse, nusikaltėlių ekstradicija, laivų ir lėktuvų saugumas, ekonominė pagalba, autorinės teisės, kelio ženklų standartizavimas, užsienio investicijų apsauga, aplinkosaugos klausimai ir t.t.
Šio rašto darbo problematika yra ta, kad iš pažiūros tokia paprasta ir aiški tema kaip "Tarptautinių sutarčių sąvoka ir rūšys" pasirodė sudėtingesnė ją nagrinėjant giliau. Nagrinėjant pačią sąvoką pastebėjau kaip ganėtinai skirtingai, žinoma nenukrypstant nuo esmės, įvairūs autoriai traktuoja tarptautines sutartis, kad Lietuva LR tarptautinių sutarčių įstatyme yra praktiškai nukopijavusi Vienos konvencijoje dėl tarptautinių sutarčių teisės nurodytą tarptautinės sutarties apibrėžimą. Kad ne visi autoriai į tarptautinės sutarties apibrėžimą įtraukia pagrindinius tarptautinės sutarties požymius ir panašiai. Dėl šių priežasčių aš tarptautinės sutarties sąvokos nagrinėjimui aš naudojau Vienos konvencijoje numatytą tarptautinės sutarties apibrėžimą.
Literatūros šia tema pavyko surasti labai įvairios. Pradedant lietuviška literatūra, tai daugiausiai tarptautinės viešosios teisės vadovėliai tokie kaip Kūrio ir Požarsko "Tarptautinės teisės apybraižos", Michael Akehurst, Peter Malanczuk "Šiuolaikinės tarptautinės teisės įvadas" ir kitokios. Taip pat lietuviškais straipsniais tokiais periodinėje literatūroje, tokiais kaip Eglės Radušytės straipsnis "Tarptautinės sutarties sąvoka" Jurisprudecijos 1999 13(5) numeryje, ir baigiant palyginti gausia, žinoma daugelyje atvejų necituojant išversta į lietuvių kalbą, rusiška literatūra.
Tačiau aplamai tema "Tarptautinių sutarčių sąvoka ir rūšys" yra įdomi, nes leidžia gana plačiai įsigilinti ir išnagrinėti tarptautinių sutarčių sąvoką bei rūšis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-25
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.19 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu sutarciu savoka ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą