Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Kosminės erdvės teisinė samprata

Kosminės erdvės teisinė samprata

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Kosminės erdvės samprata. Kosminės erdvės teisinis režimas. Kosminės erdvės ribų nustatymas. kosminės ir oro erdvės delimitacija. Dangaus kūnų, esančių kosminėje erdvėje teisinė padėtis. Kosminių objektų teisinė padėtis kosminėje erdvėje. Kosminių objektų ekipažų narių teisinė padėtis. Valstybių bendradarbiavimas įgyvendinant veiklą kosminėje erdvėje. Atsakomybė už pažeidimus tyrinėjant ir naudojant kosminę erdvę. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė kosmoso teisė – viena iš naujausių tarptautinės teisės šakų, susiformavusi valstybėms įsisavinant kosminę erdvę ir įtraukiant normas, reglamentuojančias tarptautinius teisinius santykius, susijusius su kosminės erdvės režimu bei valstybių veikla tyrinėjant ir naudojantis šia erdve. Šiuo metu kosminė erdvė yra viena iš tų sričių, kurioje galima atlikti didžiausius tyrimus naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis. Kosminės erdvės tyrinėjimas ir naudojimas apima ne tik tų valstybių interesus, kurios tokią veiklą vykdo, bet ir visos žmonijos globalinius interesus.
Taip galbūt VIII – XIXa. Kosminė erdvė ir apskritai kosmoso teisė buvo gana egzotiškai skambantys žodžiai, tačiau šiame amžiuje kosminės technologijos yra gana plačiai paplitusios, naudojamos ne tik kariniams, bet ir civiliniams tikslams, iš palydovų siunčiami duomenys yra naudojami įvairiose srityse. Anksčiau kiekvienas valstybės paleistas palydovas būdavo didžiausias įvykis, o dabar mes turbūt net nežinome apie kiekvieno kosminio objekto paleidimą.
Šios krypties šaltiniais yra tarptautinės sutartys bei tarptautiniai teisiniai papročiai. Prie šaltinių galima priskirti ir dvišales sutartis dėl bendradarbiavimo naudojantis ir tyrinėjant kosminę erdvę. Daugiausia tokių sutarčių yra sudariusios Rusija ir JAV. Pagrindinė sutartis yra 1967m. sutartis "Dėl principų, reguliuojančių valstybės veiklą Mėnulyje ir kituose dangaus kūnuose (toliau Kosminės erdvės sutartis). Šioje sutartyje yra įtvirtintos materialinės normos. Be šios sutarties būtų galima minėti tokias sutartis kaip 1968 m.susitarimas "Dėl astronautų gelbėjimo, jų sugrąžinimo bei objektų, paleistų į kosminę erdvę sugrąžinimo" (susitarimas "Dėl gelbėjimo"); 1972m. konvencija "Dėl atsakomybės už žalą, padarytą į kosminę erdvę paleistais objektais(Atsakomybės konvencija); 1974m. konvencija "Dėl į kosminę erdvę paleistų objektų registravimo" (Registravimo konvencija); 1979m. susitarimas "Dėl valstybių veiklos Mėnlyje ir kituose dangaus kūnuose reguliavimo" (Mėnulio sutartis); 1963m. sutartis "Dėl branduolinių ginklų bandymų atmosferoje, kosmose ir po vandeniu uždraudimo" 1977m. konvencija "Dėl karinių ir bet kokių kitų technologijų, žalingai veikiančių aplinką naudojimo uždraudimo". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-25
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis39 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kosmines erdves teisine samprata [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą