Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Romėnų šeimos charakteristika. Santuokos kanonų teisė

Romėnų šeimos charakteristika. Santuokos kanonų teisė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Bendroji romėnų šeimos charakteristika. Santuoka ir jos rūšys. Santuokos sudarymas. Santuokos kanonų teisė. Šeima, gyvenimas ir de facto gyvenimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Romėnų šeimai buvo būdingi gimininės santvarkos bruožai. Šeimos kūrimo pagrindas Romoje buvo santuoka.
Darbo tikslas – įvertinti santuokos rūšis romėnų teisėje.
Darbo uždaviniai:
1. pateikti šeimos charakteristiką romėnų teisėje;
2. apibūdinti santuokos rūšis romėnų teisėje;
3. pateikti išvadas.
Kiekviena sudaryta skirtingai, turėjo skirtingų teisinių padarinių turtiniams ir asmeniniams sutuoktinių santykiams, buvo skirtingai nutraukiama.
Savo ruožtu teisėta romėniška santuoka buvusi dviejų rūšių:
1. cum manu;
2. sine manu.
Santuoka, kai žmona visiškai priklausoma nuo vyro, galėjo būti nutraukta tik jo iniciatyva.
Siekdamas sustabdyti šeimų irimą, stabilizuoti šeimos santykius ir stimuliuoti gimstamumą, imperatorius Augustas išleido daug labai griežtų įstatymų, reguliuojančių šeimos santykius. Augusto įstatymai turėjo labai didelę įtaką romėnų šeimos teisei ir yra daugelio šeimos ir santuokos santykių srities teisinių reiškinių atsiradimo pagrindas. Bausdamas už neištikimybę ir ištvirkavimą, Augustas numatė vyro ir moters nesantuokinio gyvenimo išimtį, kai jie negali susituokti dėl priežasčių, numatytų pačiame įstatyme.
Siekdamas kuo daugiau santuokų ir didesnio gimstamumo, jau minėtuose įstatymuose Augustas numatė daugybę išskirtinių priemonių.
Santuokos buvo sudaromos skirtinga forma. Tačiau dar iki santuokos romėnų šeimos teisė žinojo sužieduotuvių institutą. Seniausiu laikotarpiu asmenis sužieduodavo jų pater familias, būsimiems sutuoktiniams net nedalyvaujant.
Šeima (familia) Romoje buvo visuma asmenų susijusių giminystės ryšiais. Ją sudarė didelis patriarchalinių asmenų junginys, į kurį įėjo vedę sūnūs su žmonomis ir vaikais, klientai ir vergai. Ulpianas teigė, kad familia — tai turtas (res), žmonės (personae), kilę iš tos pačios giminės (vaikai, vaikaičiai) arba to paties namo (šeimos tėvo žmona, marčios), taip pat vergai. Tai siaurai suprantama romėnų šeima. Seniausiojo laikotarpio teisei turėjo reikšmės ir platesnis šeimos sąvokos supratimas. Ulpianas rašė, kad pavadinimas familia reiškia tam tikrą bendruomenę, jungiančią visus kognatus (asmenis, susijusius kraujo ryšiais). Tačiau toliau jis teigia, kad familia, pagal bendrąją teisę, vadinami visi agnatai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-25
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis25.65 KB
Autoriusgeorgijus
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Romenu seimos charakteristika. Santuokos kanonu teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą