Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Nepriklausomos Lietuvos sienos ir jų apsauga

Nepriklausomos Lietuvos sienos ir jų apsauga

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Nepriklausomos Lietuvos Respublikos sienos. Nepriklausomos Lietuvos Respublikos sienų apsauga. Išvada.

Ištrauka

Valstybės istorija yra neatskiriama nuo jos sienų istorijos. Tauta ir valstybė gali egzistuoti tik tam tikroje teritorijoje. Visi klausimai susiję su Lietuvos sienomis yra svarbūs ir turi didele reikšmę kiekvienam lietuviui. Praeityje Lietuvos valstybės teritorija gerokai prašoko lietuvių tautos gyvenamąją teritoriją, dabar – atvirkščiai. Dėl to Lietuvos sienų klausimai yra ypač aktualūs ir yra glaudžiai susiję su istorijos, geografijos, etnologijos ir kitais mokslais. Lietuvos valstybė baigėsi ir baigiasi ten, kur pasibaigdavo ir pasibaigia Lietuvos įstatymų galia. Jos ribos žymimos muitinėmis, sienų linijų gairėmis, stulpais, grioviais ir pan..
Šiame rašto darbe aprašysiu nepriklausomos Lietuvos sienas ir jų apsaugos ypatumus. Kuriant nauja, savarankiška Lietuvos valstybę, pirmiausia reikėjo jos pasienyje įvesti tvarką ir ją palaikyti. Kaip jau yra žinoma, tvarką bet kurioje valstybėje nustato įstatymai, o jų įgyvendinimą prižiūri tam tikros valstybės institucijos. Pasienyje tvarkos palaikymu rūpinosi – pasienio policija. Būtent pasienio policijai ir tenka pagrindinis vaidmuo palaikant tvarką pasienyje ir užtikrinant visos valstybės saugumą.
susidarė galimybė sukurti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Dar iki nepriklausomybės paskelbimo Rusijai ir Vokietijai rūpėjo į savo pusę patraukti Lietuvą bei ją prisijungti. Vokietija pripažino Lietuvą nepriklausoma 1917 gruodžio 11 aktu, įpareigodama palaikyti artimus santykius su ja. Daugeliui Lietuvos politikų toks politinis priklausomumas nepatiko ir 1918 m. vasario 16 d. aktu buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Šiame dokumente rašoma: skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis. Tai yra, Lietuva atsisako Rusijos, Vokietijos, Lenkijos pretenzijų ir norų į ją.
Nuo XIX a. antrosios pusės Europoje vis labiau vertinamas etninis valstybių ribų principas. Remiantis Šiuo principu Lithuania Propria būtų turėjusi 99000 km², o prijungus Mažąją Lietuvą, būtų prisidėję dar 11400 km². Taigi bendras Lietuvos plotas – 110400 km².
1918 metų pabaigoje buvo aišku, kad Vokietija karą pralaimėjo ir jos kariuomenei reikės Lietuvą apleisti. Tuo momentu norėjo pasinaudoti tarybų Rusija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis12.23 KB
AutoriusIRENA
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepriklausomos Lietuvos sienos ir ju apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą