Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Specialiųjų atašė institutas

Specialiųjų atašė institutas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Specialiųjų atašė sąvoka. Specialiojo atašė skyrimas ir atšaukimas. Specialiojo atašė funkcijos. Specialiojo atašė materialinis aprūpinimas, privilegijos ir imunitetai. Lietuvos Respublikos gynybos atašė. Išvados.

Ištrauka

Pastaraisiais dešimtmečiais tapo įprasta diplomatinėse atstovybėse skirti atašė, pavedant vykdyti specialias funkcijas, dažniausiai karinėje, prekybos, aviacijos, kultūros, spaudos ir informacijos srityse.
Specialusis atašė – pareigūnas priskirtas diplomatiniam personalui ir padedantis įgyvendinti Lietuvos Respublikos užsienio politiką.
Savo darbe daugiau dėmesio skirsiu bendrai specialiųjų atašė sąvokai, jų funkcijom, imunitetams ir privilegijoms. Specialiosios literatūros išties nedaug, todėl daugiausia remsiuosi pirminiais šaltiniais : 1961m. Vienos konvencija dėl diplomatinių santykių, 1998 m. Lietuvos Respublikos diplomatinės tarnybos įstatymu, kuris nustato diplomatinės tarnybos formavimą ir funkcionavimą, 1997 m. Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatais, kurie reglamentuoja Lietuvos specialiųjų atašė skyrimo ir atšaukimo bei teisinius jų veiklos pagrindus.
Šiame darbe bus išsamiai aptarta apie Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė skyrimo ir atšaukimo tvarką, jų atliekamas funkcijas, jų privilegijas ir imunitetus.
Visai neseniai buvo ryškus skirtumas tarp karjeros diplomanto, dirbančio politinių santykių srityje, ir atašė kuris domėjosi tik tam tikra sritimi. Diplomatas buvo diplomatinės tarnybos narys, iš tiesų tarpininkas tarp savo ir priėmusios valstybės užsienio reikalų ministerijų, o atašė – kitos ministerijos narys, nors ir pavaldus atstovybės vadovui, bet pirmiausia jis rūpinosi savo ministerijos interesais. Gausėjant specializuotam personalui didelėse diplomatinėse atstovybėse skirtumas tarp šių kategorijų mažėjo.
Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatų 2 p. nustato, kad "Lietuvos Respublikos specialusis atašė yra Lietuvos Respublikos pilietis, pagal jį delegavusios ministerijos, kitos valstybės institucijos ar įstaigos kompetenciją padedantis įgyvendinti Lietuvos Respublikos užsienio politiką".
Valstybės gali skirti tiek atašė, kiek jos mano esant reikalinga, tačiau prisilaikydamos Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių 11 str. nuostatų, kur nustatyta, kad "jei nėra vienareikšmio susitarimo dėl atstovybės personalo dydžio, priimančioji valstybė gali pasiūlyti, kad atstovybės personalo dydis neviršytų tokių ribų, kokias ji laiko pagrįstomis ir įprastomis, atsižvelgiant į priimančiojoje valstybėje susiklosčiusias aplinkybes ir sąlygas bei į konkrečios atstovybės poreikius".
Lietuvos Respublikos specialiajam atašė gali būti paskirti pavaduotojas (keli pavaduotojai) ar padėjėjas (keli padėjėjai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-05
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.64 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. D. Žalimas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialiuju atase institutas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dr. D. Žalimas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą