Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Bendrųjų teisės principų vaidmuo aiškinant ir taikant teisę

Bendrųjų teisės principų vaidmuo aiškinant ir taikant teisę

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinė teisės principų samprata. Konstitucinių teisės principų skirstymas. Bendrieji teisės principai. Lygybės (lygiateisiškumo) principas. Teisėtumo principas. Konstitucijos viršenybės principas. Bendrųjų teisės principų aiškinimas ir taikymas Lietuvoje. Bendrieji teisės principai Europos sąjungoje. Išvados.

Ištrauka

Kai teisininkai argumentuoja juridines teises ir prievoles arba dėl jų ginčijasi, , ypač tais sudėtingasi atvejais, kai mūsų problemos dėl šių sąvokų atrodo ypač aktualios, jie remiasi standartais- principais, politinėmis nuostatomis, bei kitokiaias standartais, kurie funkcionuoja skirtingai negu normos.
Juridinės prievolės sąvokos analizė turi atsižvelgti į svarbų principų vaidmenį ieškant konkrečių teisės sprendimų. Čia įmanomos tik dvi labai skirtingos taktikos:
Pirmiausia, teisės rincipus galima traktuoti kaip teisės normas ir sakyti, kad kai kurie principai yra saistantys kaip teisė ir į juos turi atsižvelgti teisėjai bei teisininkai, kurie priima sprendimus dėl juridinės prievolės.
Antra, kad principai gali būti ssainstatntys taip, kaip saisto kai kurios normos. Vietoj to sakytume, kad tokiais atvejais bylos teisėjoi žvilgsnis krypsta už- privalomų taikyti normų (t.y. už "teisės" ribų), ieškodamas ekstrateisinių principų, kuriais jis gali, jeigu pageidauja, vadovautis.
Šiame darbe bus apibrėžti konstituciniais principai, jų ryšys su konstitucine jurisprudencija. Taip pat šiame darbe bus aprašomas principų skirstymas į smulkesnius, nagrinėjami panašumai ir skirtumai tarp bendrųjų teisės principų taikymo ir aiškinimo Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Pirmiausia išsiaiškinkime ką reiškia žodis principas. Šis žodis yra kilęs iš lotyniško žodžio principium ir reiškia pradžią, pagrindą. O bendriausia prasme principas suvokiamas kaip kreipiantis pradas, grindžiantis tam tikro reiškinio turinį, jo konkrečias apraiškas ar atskirus elementus. Iš to seka, jog teisės principai yra teisės sistemos pamatinės nuostatos, kuriomis grindžiamas teisinis reguliavimas ir teisinė praktika, bendrais ir indvidualusis teisinis reguliavimas bei teisės realizavimas. Vadinasi, galime sakyti, kad teisės principai persmelkia ir teisinį reguliavimą, ir teisinę praktiką, t.y. lemia teisės normų turinį ir jų taikymą. Teisės principai užtikrina teisės sitemos darną, jos elementų neprieštaringumą, taip pat leidžiama kritikuoti, jei patikrinus teisės aktus ar pareigūnų veiklą pastebėti nukrypimai nuo tam tikrų teisinių standartų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.61 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendruju teises principu vaidmuo aiskinant ir taikant teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą