Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinė atsakomybė: rūšys, atsiradimo sąlygos ir principai

Teisinė atsakomybė: rūšys, atsiradimo sąlygos ir principai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Teisinė atsakomybė, teisinės atsakomybės požymiai. Teisinės atsakomybės rūšys. Teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Pozityviosios atsakomybės atsiradimo pagrindai. Negatyviajai teisinei atsakomybei atsirasti reikalingos tokios sąlygos. Teisinės atsakomybės principai. Išvados.

Ištrauka

Už kiekvieną teisės pažeidimą, nesvarbu kokios teisės šakos normos būtų pažeistos, teisės pažeidėjui taikoma vienokia ar kitokia teisinės atsakomybės forma. Atsakomybė prasideda teisės pažeidimu ir baigiama teisės pažeidėjo teisių suvaržymu. Vadinasi jei yra teisės pažeidimas, tai yra ir teisinė atsakomybė. Norint plačiau panagrinėti teisinės atsakomybės sandarą pirmiausia reikia išsiaiškinti kas yra ta teisinė atsakomybė.
Teisinė atsakomybė yra svarbi sudedamoji teisinės sistemos dalis, todėl teisinės atsakomybės samprata gali būti kildinama tik iš pačios teisės prigimties. Tai teisinė priemonė, blokuojanti priešingą teisei elgesį ir skatinanti visuomenei naudingą veiklą.
Teisinė atsakomybė dažniausiai tapatinama su sankcijų taikymu, su neigiamais padariniais teisės pažeidėjui. Teisiškai teisinė atsakomybė interpretuojama kaip valstybės reakcija į padarytą teisės pažeidimą. Tokių požiūriu teisinė atsakomybė yra asmens pareiga iškęsti teisinio pobūdžio, numatyto įstatyme už padarytą teisės pažeidimą, atitinkamą praradimą. Šitokia teisinės atsakomybės samprata reiškia, kad atsakomybė visada yra susieta su valstybine prievarta ir tokia prievarta yra teisinės atsakomybės turinys.
Daugelis autorių skirtingai apibrėžia teisinės atsakomybės sąvoką, tačiau dauguma jų tebesilaiko tradicinės pažiūros, kad valstybė yra aukščiau už asmenį, taip pat žvelgia į teisinę atsakomybę kaip į valstybės sankcijų taikymą už padarytą teisės pažeidimą. M.N.Marčenko, V.V.Lazarevas, R.Paundas, I.N.Siniakinas, R.Z.Lifšicas yra šio požiūrio šalininkai ir teigia, kad valstybė taikydama vienokias ar kitokias poveikio priemones sukelia teisės pažeidėjui neigiamų padarinių.
Tačiau formuojantis naujai demokratinei teisės sampratai atsiranda pagrindas formuotis naujam požiūriui į teisinę atsakomybę. Teisė yra aiškina kaip subjektinių teisių ir pareigų vienovę, skirtą apsaugoti žmogaus teises, garantuoti abipusę santykio dalyvių naudą. Šis demokratinis požiūris teigia, kad teisinė atsakomybė – tai teisinis įsipareigojimas teisės subjektams garantuoti naudojimąsi savo teisėmis atitinkamų pareigų vykdymu nurodant, kad tokiu pareigų nevykdymas virs atitinkamų teisių praradimu.
Esant dviems skirtingiems požiūriams į teisinę atsakomybę atsiranda dvi skirtingos teisinės atsakomybės sąvokos: pozityvioji teisinė atsakomybė ir negatyvioji teisinė atsakomybė.
Šiame darbe apžvelgsiu kas yra pozityvioji teisinė atsakomybė ir negatyvioji teisinė atsakomybė, kokią įtaką šios dvi teisinės atsakomybės stadijos turi teisinės atsakomybės skirstymui į rūšis, atsiradimo sąlygoms ir principams. Panagrinėsiu kokios yra negatyviosios teisinės atsakomybės rūšys. Aptarsiu pozityviosios ir negatyviosios teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygas. Taip pat paminėsiu kas tai yra teisinės atsakomybės principai ir paanalizuosiu kokie jie yra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-14
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.46 KB
AutoriusGintas
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine atsakomybe rusys atsiradimo salygos ir principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą