Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinių privatinių sutarčių sudarymo ypatumai

Tarptautinių privatinių sutarčių sudarymo ypatumai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės privatinės sutarties samprata. Tarptautinė privatinė sutartis. Tarptautinės privatinės sutarties šalys. Tarptautinės privatinės sutarties sudarymas. Sutarties struktūra ir turinys. Sutarties laisvės principas - pasirinkti taikytiną teisę. Taikytinos teisės ir ginčų sprendimo organo pasirinkimo reikšmė. Sutartys, kuriose galima pasirinkti užsienio teisę. Taikytinos teisės ryšys su sutartimi.

Ištrauka

Verslo sutartiniai ryšiai atsiveriant tarptautiniai rinkai kaskart tampa įvairesni ir sudėtingesni. Neturint galimybių kaupti ir nuolat atnaujinti turimus teisinius norminius aktus, darosi sunku susigaudyti sutartinių ryšių jūroje.
Normali rinka garantuoja situacijos stabilumą, partnerių ir klientų patikimumą. Atsigauna ne tik stambusis, bet ir smulkusis verslas, pamažu tvirtėja jų pozicijos. Daugiau dėmesio skiriama tam tikroms verslo sritims, kaupiama sutarčių ryšių formavimo patirtis.
Sutarčių sudarymo, jų struktūros studijos, patirties įvertinimas rodo prekybos, rinkodaros, logistikos ir kitų mokslų naudingumą, įtraukia į praktinį verslo gyvenimą, leidžia perprasti rizikos faktorių veikimą.
Šiame darbe bus apžvelgiama tarptautinių privatinių sutarčių forma, jų turinys ir sudarymo tvarka ir ypatumai.
Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1. 63 straipsnį sandoriai suprantami kaip asmenų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ir pareigas.
Sandoriai (vienašalės, dvišalės arba daugiašalės sutartys) pagal Civilinį kodeksą gali būti sudaromi žodžiu ar raštu (paprasta ar notarine forma). Kaip atskira sandorio sudarymo forma išskiriami konkliudentiniai veiksmai.
Sutartis yra labiausiai paplitusi sandorių rūšis, suteikianti šalims tam tikras teises ir pareigas.
Tarptautine privatine sutartimi suprantamas sandoris tarp 2 ar keleto šalių, esančių skirtingose valstybėse, tiekti nustatytą kiekį prekių ir / arba paslaugų pagal šių šalių suderintas sąlygas.
Dviejų ar keleto šalių užsienio prekybos sandoriai įforminami sutartimi, kuri paprastai sudaroma raštu. Dauguma tarptautinių privatinių sutarčių sudaromos raštu ir priskiriamos paprastosioms. Tokios sutarties gali būti vienas egzempliorius, kurį pasirašo abi šalys. Gali būti ir dokumentų kompleksas: laiškai, telegramos, telefonogramos ir t.t. Žodinė tarptautinė privatinė sutartis taip gali būti, ji sudaroma ir vykdoma tuo pačiu metu, t.y. šalys vienu metu įvykdo įsipareigojimus. Santykiai, kylantys iš sutarties, vadinami sutartiniais, o šalių įsipareigojimai- įsipareigojimais pagal šią sutartį.
Šalių susitarimai įforminami raštu dokumente, kurie įvairiose šalyse gali būti įvardijami skirtingai: naudojamas terminas "sutartis" (angl. Contract), "kontraktas" (angl. contarct), "susitarimas" (angl. agreement), bendrasis kontraktas (angl. general agreement). Atsižvelgiant į objektą, taip pat kitas sąlygas, yra skirtingų rūšių privatinės sutartys, besiskiriančios forma ir turiniu. Bendrosios kontraktų sudarymo taisyklės atsispindi įvairiuose tarptautiniuose dokumentuose (susitarimuose, konvencijose, taisyklėse), taip pat daugybėje metodinių dokumentų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.46 KB
Autoriusramunas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu privatiniu sutarciu sudarymo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą