Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Profesinė taktika

Profesinė taktika

  
 
 
12345678
Aprašymas

Asmens sulaikymo ir patikrinimo taktika. Asmens patikrinimas. I-as pavojingumo laipsnis. II-as pavojingumo laipsnis. 3-čias pavojingumo laipsnis.

Ištrauka

Asmens patikrinimas skiriasi nuo asmens apžiūros ar kratos savo tikslu. Asmens ir jo daiktų apžiūrą bei kratą gali atlikti tik įstatymo tvarka tam įgalioti pareigūnai ir, dažniausiai, jau pristačius sulaikytą asmenį į policijos įstaigą.
Asmens patikrinimo metu siekiama rasti pas sulaikytą asmenį pareigūnui ar aplinkiniams žmonėms pavojingus daiktus ar ginklus ( peilis, šaunamasis ginklas ir pan.), taip pat daiktus turinčius reikšmės bylos tyrimui ar nusikalstamai veikai.
Prieš pristatant sulaikytą asmenį į policijos įstaigą, jei yra įtarimas, kad asmuo yra ginkluotas (nešaunamuoju ar šaunamuoju ginklu) ir gali pasipriešinti, reikia atlikti asmens patikrinimą. Asmens patikrinimą galima būtų suskirstyti į tris tipus: vizualinis, paviršutinis patikrinimas, bei detali asmens ir jo daiktų krata. Nepriklausomai nuo pažeidimo, turi būti atliekamas vizualinis ar paviršutinis asmens patikrinimas. Atliekant vizualinį asmens patikrinimą, asmuo apžiūrimas ar po drabužiais neturi kokių nors pavojingų daiktų.
Paviršutinis patikrinimas atliekamas apieškant asmenį per drabužius, tačiau nereikia kraustyti kišenių ar kitų daiktų, nes tokių įgaliojimų patruliuojantys policijos pareigūnai neturi. Jei kilo įtarimas, kas asmuo kišenėse ar daiktuose turi ginklą, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų pareikalaukite, kad asmuo atiduotų ginklą, o reikalui esant patys jį nuginkluokite. Pagrindinė taisyklė – asmenį apieško tik vienas pareigūnas, o kitas visada privalo užtikrinti priedangą. Jei įmanoma, atlikti asmens patikrinimą taip, kad nematytų pašaliniai asmenys, nes neigiama pašalinių sulaikyto asmens pažįstamų reakcija gali trukdyti. Aptikus pavojingą ar įtartiną daiktą ar ginklą, visada apie tai informuoti porininką, daiktą pasiimti pas save ar perduoti porininkui. Negalima daiktus ar paimtus ginklus dėti ant žemės, nes pasipriešinimo atveju pažeidėjas galėtų jais pasinaudoti. Rastus šaunamuosius ginklus reikia ištaisyti. Patikrinimą atlikite greitai ir metodiškai.
Tai pat turi būti paimami daiktai (nebūtinai ginklai), kuriais asmuo gali pasipriešinti policininkams, sužeisti juos ar save, arba pasinaudoti jais norint pabėgti.
Asmens patikrinimą galima atlikti įvairiose padėtyse: asmeniui stovint, stovint atremtyje į sieną ar kitą kliūtį, klūpint, gulint. Jei yra būtinybė, asmens patikrinimą atlikite prieš tai uždėjus antrankius.
Asmens patikrinimą atlieka "veiksmo" pareigūnas. Kitas {arba kiti} tuo metu, stovėdamas, kad gerai matytu kolegą ir sulaikytąjį asmenį, stebi sulaikyto asmens veiksmus. Jei vienas pareigūnas atlieka patikrinimą iš vienos pusės, tai kitam pareigūnui geriausia stovėti kitoje pusėje, taip, kad vienu metu matyti pirmą policininką ir asmenį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.46 KB
Autoriuskestas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesine taktika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą