Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos ir jų rūšys

Teisės normos ir jų rūšys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Valstybės sankcionuojami norminiai teisės aktai. Norminių teisės aktų įsigaliojimas. Teisės normų samprata. Teisės normų požymiai. Teisės normos struktūra.

Ištrauka

Pasirinkau šio kursinio darbo temą: "Teisės normos ir jų rūšys", nes kiekvienas teisininkas privalo žinoti teisės normas ir jų rūšis.Šio darbo tikslas kuo daugiau sužinoti ir kaip galima išsamiau atskleisti nagrinėjamą objektą, tikslingai suklasifikuoti normas, bei rūšis. Išsiaiškinti kuo daugiau norminių teisės normų, sužinoti nuo kada pradeda galioti, kas jas nustato ir kur yra taikomos. Nagrinėdama šią temą sužinojau,kad iš visų išnagrinėtų normų glaudžiausiai sąveikauja teisė ir moralė. Mano tikslas, kuo tiksliau ir išsamiau atskleisti, sprendžiant konkrečius teisinius klausimus, reikalingas teisės normas.Kiekvienoje veikloje ir darbe norint jį gerai ir kvalifikuotai atlikti reikia turėti geras teorines žinias.Teisėje ypač svarbu gerai išmanyti teoriją, kad ją galėtum pritaikyti praktikoje,nes čia maža klaida gali reikšti labia daug. Teisininkams, kurie sprendžia kitų žmonių likimus: ar asmenį pripažinti kaltu padarius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, jei taip tai kokią bausmę jam skirti. Todėl šie asmenys turi labia gerai išmanyti teorinius dalykus, kad nepadarytų klaidų – neapkaltintų nekalto žmogaus.
Kaip tik tai mums padeda padaryti teisės teorijos discipliną, kai kurių mokslininkų siūloma vadinti teisės filosofija. Teisės teorija pateikia bendrus dalykus, toliau kiekvienos teisės šakos mokslas turi tam tikrų savitų ypatumų, bruožų išskiriančių jį iš kitų mokslų. Teorinių teisės normos žinių turėjimas praktiniame teisėsaugininkų darbe labia svarbu, nes jiems dažnai tenka susidurti su daugybe norminių aktų, taip pat tenka taikyti tam tikro įstatymo (baudžemojo, administracinio ir kt.) straipsnius, o straipsnis yra ne kas kita, o normos išraiškos forma. Teisininkas negalėtų dirbti nežinodamas – kas yra teisės norma, kokie jos požymiai, normos struktūros, jos rūšių.
Dėstomojoje dalyje pirmiausiai stengiausi parinkti kuo tikslesnius apibrėžimus nagrinėjamiems objektams, taip pat įsigylinti į klausimus, kurie iškylą, kokie neigiami padariniai atsiras tos normos pažeidėjui. Išsamiai suklasifikavau pagal teisės funkcijas ir normas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-15
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.43 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos ir ju rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą