Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Vaikų panaudojimo ginkluotuose konfliktuose draudimas

Vaikų panaudojimo ginkluotuose konfliktuose draudimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Ginkluoto konflikto samprata. Vaiko sąvoka ir jo teisės į gynybą įtvirtinimas. Vaikų panaudojimo ginkluotuose konfliktuose draudimas. Atsakomybė už vaikų panaudojimą ginkluoto konflikto metu. Išvados.

Ištrauka

Rūpestis vaiko gerove, siekis užtikrinti vaiko teisių ir jo teisėtų interesų apsaugą, sudaryti galimybę vaikui visapusiškai ir harmoningai vystytis, yra viena aktualiausių temų diskusijoms įvairiuose lygmenyse. Įsipareigojimai imtis visų veiksmų, skatinančių ir saugančių kiekvieno vaiko teises, įsipareigojimai gerbti visų vaikų orumą ir užtikrinti jų gerovę, vykdyti tarptautinių dokumentų, susijusių su vaikų teisių apsauga, nuostatas, kurti vaikams pritaikytą pasaulį, yra skelbiami tarptautinių ir nacionalinių konferencijų rezoliucijose, deklaracijose ir pan.
Jungtinių tautų vaiko teisių konvencijos 4 straipsnis įpareigoja valstybes nares imtis visų reikiamų teisinių, administracinių ir kitų priemonių šioje Konvencijoje, taip jos 2000 m. fakultatyviniame protokole dėl vaikų dalyvavimo ginkluotuose konfliktuose pripažintoms teisėms įgyvendinti.
Siekiant apsaugoti vaikus nuo žalingo ir labai plačiai paplitusio ginkluotų konfliktų poveikio buvo priimtas minėtas protokolas.
Šio darbo tikslas – susipažinti su tarptautinės teisės normomis, reglamentuojančiomis vaikų panaudojimo ginkluotuose konfliktuose draudimą.
Kadangi literatūros, mokslinių darbų šia tema beveik nėra, todėl darbe bus nagrinėjama Jungtinių tautų vaiko teisių konvencijos bei jos 2000 m. fakultatyvinis protokolas dėl vaikų dalyvavimo ginkluotuose konfliktuose.
1989 m. Vaiko teisių konvencijos 2000 m. fakultatyvinis protokolas dėl vaikų dalyvavimo ginkluotuose konfliktuose 2 straipsnis sako, kad turi būti imamasi visų galimų priemonių, kad būtų užtikrinama, jog jaunesni kaip 18 metų ginkluotųjų pajėgų nariai tiesiogiai nedalyvautų karo veiksmuose. Šioje vietoje matome, kad konvencijoje yra vartojamos tiek karo, tiek ginkluoto konflikto sąvokos. Pabandysime panagrinėti kuo jos skiriasi.
Pastebėtina, kad pirmuosiuose tarptautinės teisės aktuose, įtvirtinusiuose ginkluoto konflikto teisės normas, vartojamas vienintelis terminas – karas. 1907 m. Hagos konvencijos labai aiškiai kalba apie teisės normų taikymą "karo atveju". Terminas "karas" vartojamas ir 1925 m. Protokole dėl nuodingų kariavimo metodų uždraudimo bei jūrų karo veiksmus reglamentuojančiose konvencijose.
Pagrindiniame tarptautinės humanitarinės teisės šaltinyje – 1949 m. Ženevos konvencijose ir jų papildomuose protokoluose vyrauja terminas "ginkluotas konfliktas", nors pasitaiko ir terminų sudarytų su sąvoka "karas".
1949 m. Ženevos konvencijose ir jų papildomuose protokoluose nėra apibrėžta ginkluoto konflikto sąvoka, nors nurodomos dvi jų rūšys:
1. tarptautiniai ginkluoti konfliktai;
2. netarptautiniai ginkluoti konfliktai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-17
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis12.83 KB
Autoriuscoliukee
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku panaudojimo ginkluotuose konfliktuose draudimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą