Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LRV) (4)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LRV) (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Darbo tikslas. Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybė. Vyriausybės sudėtis. Šiandieninės vyriausybės sudėtis. Keturioliktosios Lietuvos respublikos vyriausybės 2006–2008 metų programa. Pasitikėjimo Vyriausybės pirmaeiliai darbai. Vienas iš uždavinių - Euro įvedimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuo darbu siekiu supažindinti Jus su LR Vyriausybe, jos sudėtimi.
Savo darbe pateikiau keturioliktosios Vyriausybės programą bei darbus, kuriuos ji ruošiasi atlikti per likusios kadencijos laiką.
Taip pat smulkiau panagrinėjau vieną iš keturioliktosios Vyriausybės uždavinių – kuo greičiau šalyje įvesti eurą. Ko reikia ir ką turi įvykdyti Vyriausybė, kad šalis galėtų įsivesti Europos Sąjungos valiutą?
Vyriausybės galias ir jos veiklos teisinį pagrindą apibrėžia LR Konstitucija (91-101 straipsniai) ir Lietuvos Respublikos Seimo 1994 m. gegužės 19 d. priimtas LR Vyriausybės įstatymas bei kiti teisės aktai. Vyriausybė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, įstatymais, Vyriausybės programa, Vyriausybės ilgalaikiu strateginiu veiklos planu ir kitais teisės aktais. Vyriausybė savo veiklą grindžia demokratijos, teisėtumo ir viešumo principais.
Vyriausybė yra aukščiausioji valstybės valdžios vykdomoji institucija Lietuvos Respublikoje, įgyvendinanti vykdomąją valdžią šalyje ir vadovaujanti šios sistemos institucijoms bei koordinuojanti jų veiklą. Vyriausybės veikla nukreipta į jai priskirtų įgaliojimų įgyvendinimą: Konstitucijos, įstatymų, tarptautinių susitarimų ir Respublikos Prezidento dekretų įgyvendinimo organizavimą bei jų vykdymo sistemingą kontrolę.
Vyriausybė yra vykdomoji tvarkomoji šalies institucija, vykdanti įstatymus ir kitus teisės aktus, tvarkanti šalies reikalus. Lietuvos konstitucinėje sistemoje yra įtvirtintas Vyriausybės atsakingumo Seimui principas, lemiantis atitinkamą Vyriausybės sudarymo būdą. Seimas, pritardamas Vyriausybės programai, Vyriausybei suteikia įgaliojimus veikti.
Vyriausybės formavimo procesas prasideda nuo Ministro Pirmininko kandidatūros parinkimo, tačiau nei Konstitucija, nei Vyriausybės įstatymas nenustato kandidato į Ministrus Pirmininkus parinkimo procedūros. Praktikoje susiformavo tvarka, kai Respublikos Prezidentas teikia Seimui pretendento į Ministrus Pirmininkus kandidatūrą, atsižvelgdamas į politinių partijų ar politinių partijų koalicijos, sudarančios Seime daugumą, siūlymus, nes kitaip nebus suformuota valstybės funkcionavimą užtikrinanti vykdomosios valdžios institucija.
Apsvarstęs ir suderinęs siūlomo Ministro Pirmininko kandidatūrą su Seime daugumą sudarančia politine partija ar politinių partijų koalicija bei išklausęs kitų politinių partijų nuomonių, Respublikos Prezidentas teikia ją Seimui. Gavęs Respublikos Prezidento teikimą dėl Ministro Pirmininko kandidatūros, Seimas artimiausiame posėdyje suteikia galimybę jam pristatyti kandidatą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-18
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.74 KB
AutoriusErnestas
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. I. Pociūtienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos Vyriausybe (LRV) (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. I. Pociūtienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą