Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normų aktų galiojimas teritorijos, laiko ir asmens atžvilgiu

Teisės normų aktų galiojimas teritorijos, laiko ir asmens atžvilgiu

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Dėstomoji dalis. Norminių teisės aktų galiojimas teritorijos atžvilgiu. Norminių teisės aktų galiojimas laiko atžvilgiu. Norminių teisės aktų galiojimas asmenų atžvilgiu. Išvados.

Ištrauka

Teisės teorija – visuomenės mokslas apie teisės atsiradimo, jos raidos ir funkcionavimo dėsningumus, teisinę sąmonę, teisės ir valstybės tipus, jų politinę ir bendrą žmogiškąją esmę, turinį, formas ir funkcijas. Teisės teorija iš prigimties skirta apmąstyti visuomenės socialinius procesus atsižvelgiant į žmogaus teisių saugos poreikius, be to, jai tenka teoriškai pagrįsti pagrindinius tų procesų teisinio reguliavimo principus ir kryptis, o svarbiausia, visa tai performuluoti į teisės sampratą, bendrą visiems teisės mokslams.
Teisės teorija ieško atsakymų į tokius klausimus, kaip: kokia yra teisinės tvarkos ir jos pobūdžio priklausomybė nuo visuomenės socialinės struktūros, esamo socialinių jėgų santykio konkrečioje visuomenėje konkrečiu laiku, kaip ir kodėl socialiniai žmonių interesai virsta tam tikros vertybinės orientacijos teisės samprata, o ši – atitinkamomis teisės normomis. Šis mokslas nagrinėja labai plačius klausimus: teisė visuomeninių santykių norminio reguliavimo sistemoje, teisės principai, formos ir šaltiniai, teisės normos, teisiniai ir teisiniai norminiai teisės aktai, teisiniai santykiai, teisėkūra ir t.t.
Savo darbo nagrinėjama tema aš pasirinkau vieną iš teisės teorijos nagrinėjamų klausimų – teisės norminių aktų galiojimas teritorijos, laiko ir asmenų atžvilgiu. Ši tema aktuali, kadangi valstybėje nuolatos yra priimami, keičiami norminiai aktai. Kiekvienas teisės aktas turi galiojimo pradžią ir pabaigą, yra skirtas visiems Lietuvos piliečiams arba tam tikroms žmonių kategorijoms, todėl labai svarbu, kad visi teisiniai santykiai būtų sureguliuoti teisės normomis, kad valstybėje iškiltų kuo mažiau problemų.
Savo darbe pirmiausia panagrinėsiu norminių teisės aktų galiojimą teritorijos atžvilgiu juridine samprata, nes teisės teorija teritorijos sampratą nagrinėja būtent šiuo aspektu.
Vėliau nagrinėsiu, kada įsigalioja, kada baigia galioti norminiai aktai, taip pat pakalbėsiu apie atgalinį aktų galiojimą, tai yra aptarsiu norminių aktų galiojimą laiko atžvilgiu.
Paskutinėje darbo dalyje bus kalbama apie norminių aktų galiojimą atskiroms asmenų kategorijoms, kokios išimtys taikomos vienos ar kitos kategorijos žmonėms, pavyzdžiui, nepilnamečiams, diplomatinį imunitetą turintiems asmenims, valstybės ir valdžios vadovams, kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis17.86 KB
Autoriusirina74
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normu aktu galiojimas teritorijos laiko ir asmens atzvilgiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą