Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Įgaliojimas

Įgaliojimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Įgaliojimas ir jo įforminimas. Perįgaliojimas. Įgaliojimo rūšys. Įgaliojimas yra vienašalis sandoris. Įgaliojimas turi būti rašytinis. Įgaliojimui, išduodamam atstovauti juridiniam asmeniui, be bendrųjų reikalavimų, taikomi ir specialūs reikalavimai. Prokūra. Kas yra prokūra ir kada ji yra išduodama? Prokūros registravimas. Prokūros forma ir apribojimai.

Ištrauka

Pašomojo darbo temą "Įgaliojimas" pasirinkome, todėl, kad ji mums pasirodė paprasta, bet kai pradėjome rašyti rašomąjį darbą, tai mūsų nuomonė pasikeitė. Šiai temai labai mažai literatūros, todėl teko labai daug pavargti ieškant literatūros šaltinių. Ieškojome visur: internetinėje svetainėje, knygyne, bibliotekoje ir spaudoje ir suradome. Labai padėjo Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, straipsniai mokslo žurnaluose, vadovėliai ir kt.
Rašomajame darbe mes aptariame apie įgaliojimą, įgaliojimo formas, rūšis, perįgaliojimą ir prokūrą.
Įsigaliojęs naujasis Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas pateikė nemažai naujovių, kuriomis siekiama palengvinti verslo santykius. Remiantis naujuoju įstatymu, teisinius atstovavimo santykius dabar galima įforminti tradiciniu ir visiems įprastu įgaliojimu, o tam tikrais atvejais – tik specifine ir Lietuvoje dar mažai kam žinoma įgaliojimo rūšimi – prokūra.
Ne tik dažnai keliaujantiems verslininkams, bet ir tiems, kurie nors trumpam palieka savo verslą, kyla klausimas, kas tinkamai pasirūpins verslu jiems išvykus. Kokį sudaryti dokumentą, kad kitas asmuo turėtų teisę atlikti visus teisinius veiksmus, susijusius su verslu. Į šiuos ir kitus klausimus mes aptariame mūsų rašomajame darbe "Įgaliojimas".
Įgaliojimas bendriausia prasme yra suprantamas kaip atstovui suteiktų teisių išraiška. Juo patvirtinama asmens valia suteikti atstovui teisę veikti asmens vardu ir apibrėžiama suteiktų teisių apimtis ir turinys. Įgaliojimu suteiktos teisės gali būti įvairios apimties: galima suteikti teisę atlikti tik vieną veiksmą ( pasirašyti paskolos sutartį ) , kelis veiksmus arba galima išduoti generalinį įgaliojimą, suteikiantį įgaliotiniui labai plačias teises ( valdyti visą asmens nekilnojamą turtą ).
CK 2.137 straipsnyje įgaliojimo sąvoka apibrėžta taip: " Įgaliojimu laikomas rašytinis įgalinimas , vieno asmens ( įgaliotojo ) duodamas kitam asmeniui ( įgaliotiniui ) atstovauti įgaliotojui santykiuose su trečiaisiais asmenimis ". Įgaliojimas duodamas remiantis susitarimu atstovauti. Tai gali būti pavedimo, darbo ar kitos sutartys. Atstovai gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys , tad įgaliojimą galima išduoti ir fiziniams ir juridiniams asmenims. Pagal CK 2.140 straipsnį juridiniam asmeniui įgaliojimas gali būti duodamas sudaryti tiktai tiems sandoriams, kurie neprieštarauja jų įstatams arba bendriems tos rūšies organizacijų nuostatams. Įstatyme nustatyta privaloma rašytinė įgaliojimo forma. Todėl paprastesnės ( žodinės ) formos jis negali būti sudaromas. Įmonių vadovai privalo žinoti , kaip patvirtinamas įmonės išduodamas įgaliojimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-22
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.3 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Igaliojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą