Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pinigų plovimas ir terorizmo finansavimas elektroninėje erdvėje

Pinigų plovimas ir terorizmo finansavimas elektroninėje erdvėje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Pinigų plovimo atsiradimo istorinė apžvalga. Pinigų plovimo samprata. Ofšorinių kompanijų vaidmuo pinigų plovime. Ofšorinių kompanijų požymiai. Idealių ofšorinių jurisdikcijų požymiai. Ofšoriniai bankai. Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo kriminalizacija. Pinigų plovimo kriminalistinė charakteristika. Bankų vieta pinigų plovime. Dabartine Lietuvos padėtis. "Baltųjų apykaklių" nusikaltimai. Hawala – alternatyvi pinigų pervedimo sistema. Kovos metodai su pinigų plovimu. Privalomo deklaravimo principas. Išvados.

Ištrauka

Pinigų plovimas - yra vienas iš pagrindinių faktorių, darančių neigiamą įtaka Lietuvos ekonomikai. Ši kriminalinė veikla sparčiai vystosi, atsiranda vis nauji metodai ir formos. Jų dėka, pinigų plovimas taikant vis naujas informacines technologijas sudaro geras galimybes tolimesniam vystymuisi. Atsiranda falsifikuotos duomenų bazės, susikūria įvairios komercinės įmonės, kurios vėliau yra panaudojamos kriminalinėms finansinėms operacijoms įvykdyti.
Pinigų plovimo kovos teorijos ir praktikos vystymasis glaudžiai susijęs su informacinių technologijų problemomis finansų srityje.
Pinigų plovimo operacijoms gali būti panaudoti bankų bei pašto pervedimai, kreditinės kortelės ir t.t. Per paskutinius metus sparčiai paplito pinigų pervedimas internetu. Tai sudarė naujas pinigų plovimo formas panaudojant interneto-technologijas. Dažniausiai legalizuoti neteisėtas finansines pajamas yra nesunku, pasinaudojant online banku kur kiekvienas vartotojas yra anoniminis. Taip pat paranku ir tai, jog asmeninis apsilankymas banke yra nebūtinas, atidarant nauja sąskaitą arba pervedant pinigus elektroniniu būdu. Kartais yra sunku nustatyti iš kokios šalies yra prisijungiama prie personalinių sąskaitų ir neretai banko darbuotojai į tai neatkreipia jokio dėmesio. Tai puikus pagrindas pinigų plovimo technologijų tobulėjimui. Patogiu būdu legalizuoti neteisėtas pajamas tapo virtualūs kazino. Čia kontroliuoti pinigų pervedimus dar sunkiau, todėl kad visa informacija yra saugoma Web-puslapiuose, kurie yra registruoti ofšorinėse zonose. Sparčiai paplite yra anoniminiai sandoriai. Tokius sandorius asmenys dažniausiai sudaro "private-room" (privačiuose kambariuose), kur garantuojamas visiškas privatumas.
Kadangi internetas tampa pasauliniu prekybos centru, pinigų plovimo galimybės per sąskaitas faktūras bei online-aukcionus tampa vis paprastesnės. Internetas unikalus tuo, kad jis nėra valdomas fizinio asmens, privačios įmonės bei valstybės. Tai reiškia, kad čia nėra jokio informacijos reguliavimo. Internete tampa pažeidžiamos komunikacijos bei duomenų bazės ir tai garantuoja reikiama informacija sukčiavimui. Interneto anonimiškumas daro jį tobula elektroninių nusikaltimų vieta. Juk nusikalstomam pasauliui nebūdingas skaidrumas. Anonimiškumas – pagrindinė nusikalstamumo dalis, o internetas tam duoda geraą pagrindą. Visą tai suteikia nevaržomas galimybes neteisėtai veiklai plisti. Finansiniai resursai vis dažniau funkcionuoja elektroniniame pavidale. Per paskutinius dešimt metų bei prognozuojamoje ateityje vis daugiau pervedimo operacijų vyksta elektroninėje erdvėje.
Visame pasaulyje yra svarstomi įvairūs būdai kaip kovoti su pinigų plovimu. Tačiau iki šiol nėra išrastas efektyvus būdas, todėl kad atsiranda vis naujų spragų ir tai praplėčia netesėtos veiklos galimybes. Kadangi finansiniai pervedimai iš tradiciniu persikėlė į elektronine erdve, galima daryti išvadą jog ir kovoje su pinigų plovimu būtų logiška panaudoti telekomunikacijas bei kompiuterių sistemas. Valstybė turėtų bendradarbiauti su komerciniais verslininkais, kurie dirba bei naudoja internetines paslaugas. Tik bendradarbiaujant gali vykti efektyvi kova su pinigų plovimu bei terorizmo finansavimu.
Šio darbo tikslas yra tas, jog bus siekiama apžvelgti pinigų plovimo istorinį atsiradimą, jo vystymąsį bei kovą elektroninėje erdvėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-28
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis43.11 KB
Autoriusalicija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLaurinaitis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu plovimas ir terorizmo finansavimas elektronineje erdveje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Laurinaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą