Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pirkimo-pardavimo sutartis (12)

Pirkimo-pardavimo sutartis (12)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Pirkimo-pardavimo sutarties samprata. Pirkimo-pardavimo sutarčių objektai. Sutarties objektas ir dalykas. Šalių teisės ir įsipareigojimai. Sutarties kaina. Prekių tiekimo terminai ir tvarka. Prekių kokybė. Prekių priėmimas. Apmokėjimo sąlygos. Sutarties galiojimo terminas ir jos nutraukimo tvarka. Šalių atsakomybės sąlygos. Baigiamosios nuostatos. Juridiniai šalių adresai ir parašai.

Ištrauka

"Sutartys yra viena seniausių teisinių formų, naudojamų keletą tūkstančių metų. Pagrindinė sutarčių paskirtis – reguliuoti asmenų tarpusavio santykius nurodant galimo ir privalomo elgesio ribas, taip pat atitinkamų įsipareigojimų nevykdymo teisines pasekmes" (Imbrasienė D., Baranauskas E. ir kt. 2004).
Be to, civilinės sutartys turi ne tik bendrų, bet ir skirtingų bruožų, kurios leidžia atskirti vienas sutartis nuo kitų ir kas yra būdinga vienai ar kitai sutarčių rūšiai ir kodėl ta rūšis skiriasi nuo kitų. Tad svarbiausia sutarčių dichotomija (padalijimas kurios nors vienos į dvi dalis) paremta iš trijų pagrindų: "1) priešpriešiniai reikalavimai; 2) sutarties sudarymo momentas; 3) šalių pasiskirstymas pareigomis". Šių pagrindų panaudojimas leidžia išskirti atlygintines ir neatlygintines, realines ir konsensualines, vienašales ir dvišales sutartis.
Aptarsiu kiekvieną plačiau:
Atlygintinės – sutartys, kai tam tikru būdu (pinigais, daiktais ir kt.) viena šalis patenkina kitos šalies priešpriešinius turtinio pobūdžio reikalavimus.
Neatlygintinė yra sutartis, kai viena šalis nepatenkina kitos šalies priešpriešinių reikalavimų (panaudos, dovanojimo ir pan.).
Realinė – tai sutartis, kurios šalių teisės ir pareigos atsiranda nuo tam tikrų veiksmų atlikimo (daiktų perdavimo, prisijungimo prie elektros tinklų ir kt.).
Konsensualinė – tai sutartis, kurios šalių teisės ir pareigos atsiranda nuo šalių susitarimo momento.
Vienašalės – tai tokios sutartys, kai viena šalis turi tik teises, o kita šalis turi ti pareigas.
Dvišalės sutarties šalis sieja priešpriešinės teisės ir pareigos.
Tad sutarčių rūšių yra be galo daug, kaip: pirkimo-pardavimo, nuomos, dovanojimo, rangos, pervežimo, ekspedicijos, paskolos ir kitos, kurios turi panašumų ir skirtumų. Norėčiau plačiau aptarti pirkimo-pardavimo sutartį, kuri yra viena iš labiausiai paplitusių civilinių sutarčių.
Ši sutartis priskiriama prie prievolių, kurių dalykas yra ką nors duoti. Pagal šią sutartį perduodamas ne tik daiktas, bet ir kitam asmeniui perleidžiama daiktinė teisė į jį.
Pagal CK 6.305 str. "pirkimo–pardavimo sutartimi viena šalis (pardavėjas) įsipareigoja perduoti daiktą (prekę) kitai šaliai (pirkėjui) nuosavybės ar patikėjimo teise, o pirkėjas įsipareigoja priimti daiktą (prekę) ir sumokėti už jį nustatytą pinigų sumą (kainą)". Ji laikoma sudaryta, kai šalys susitaria dėl esminių sutarties sąlygų, o tai reiškia kad sutartis visada yra konsensualinė, atitinkamos formos, su nurodyta kaina bei notarinės formos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-07
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.72 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirkimo pardavimo sutartis (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą