Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Įmonių rūšys ir jų atskyrimo problema

Įmonių rūšys ir jų atskyrimo problema

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Privačiųjų juridinių asmenų samprata. Veiklos licencijavimas. Privačiųjų juridinių asmenų rūšys. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Individualios įmonės. Ūkimės bendrijos. Ribotos civilinės atsakomybės įmonės. Akcinės bendrovės. Akcinės bendrovės samprata. Akcinių bendrovių rūšys. Kooperatinės bendrovės. Žemės ūkio bendrovės. Įmonių junginiai. Viešųjų juridinių asmenų rūšys. Valstybės ir savivaldybės įmonės. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu, kai Lietuva yra nepriklausoma ir kai Europa yra vientisa ekonominė erdvė, labai svarbu, kad mūsų visuomenė suvoktų savo vaidmenį ekonomikos sistemoje ir būtų pasiryžusių kuo veiksmingiau toje sistemoje dirbti.
Žmogaus veikla gali būti dabartinėje ekonomikos sistemoje gali būti dvejopa:
jis dirba kaip savarankiškas verslininkas;
jis yra samdomas darbuotojas įmonėje ar įstaigoje.
Ir vienu, ir kitu atveju žmogus turėtų žinoti, kokios jo šalyje veikia įmonės ir kaip jas galima atskirti. Visų pirma, ką gi reiškia žodis "įmonė"? Įmonė – turintis savo pavadinimą ir įstatymų nustatyta tvarka įregistruotas komercinei-ūkinei veiklai subjektas, turintis atskirtą ar neatskirtą nuo steigėjo (savininko) turtą, savarankišką organizacinį vieningumą, galėjimą savo vardu įgyti turtines ir asmenines neturtines teises ir atsakantis savarankiškai arba su steigėju (savininku) už prisiimtas prievoles.
Taigi šiame darbe bus aptartos įmonių rūšys ir jų skirtumai.
Pagrindinis juridinių asmenų skirstymo į viešuosius ir privačiuosius kriterijus yra steigėjų interesas. Privatieji juridiniai asmenys yra tokie, kurių tikslas – tenkinti privačius steigėjų interesus. Vis dėlto privačiųjų ir viešųjų interesų atskyrimas nėra toks paprastas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Sąvokoje "viešasis interesas" slypi tam tikras prieštaravimas: "intereso" sąvokoje slypi individualistinis elementas, nes "interesas" iš esmės nusako tai, ko geidžia įvairūs žmonės, o sąvoka "viešasis" nurodo į tam tikrą kolektyvinę visumą. Kai kurie mokslininkai mano, kad toks viešojo intereso svarbos iškėlimas yra nepagrįstas, nes kiekvienas interesas, kuris yra legalus, yra ir "viešas". Vytauto Didžiojo universiteto ordinarinis profesorius P. Leonas 1931 m. savo knygoje "Teisės enciklopedija" teigia, jog "interesų turi tik atskiri asmenys, nes tik jie yra realios visuomenės dalys". Viešasis interesas yra privačių interesų sujungimas, ir todėl galima pasakyti, kad teisė saugoja tik atskirų žmonių interesus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis58 KB
Autoriuszenia
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu rusys ir ju atskyrimo problema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą