Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėkūros rūšys: įstatymų leidyba, poįstatyminių teisės aktų teisėkūra, individualių teisės aktų teisėkūra

Teisėkūros rūšys: įstatymų leidyba, poįstatyminių teisės aktų teisėkūra, individualių teisės aktų teisėkūra

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teisėkūros samprata, rūšys ir stadijos. Teisėkūros samprata. Teisėkūros elementai. Veiksniai, įtakojantys teisėkūrą. Teisėkūros procesas paremtas principais. Teisėkūros etapai, stadijos. Teisės aktų rūšys. Teisėkūros rūšys išskiriamos remiantis šiais kriterijais. Teisėkūros rūšys. Įstatymų rūšys. Individualių aktų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Nė viena Lietuvos teisės mokslo sritis šiandien taip nestokoja teisės literatūros ir mokslinio įdirbio kaip teisės teorija. Šis stygius ypač išryškėja dabar, Lietuvai atgavus Nepriklausomybę ir kilus reikalui kurti nacionalinę teisinę sistemą, laisvą nuo politinio diktato ir orientuotą į demokratinės visuomenės teisinio reguliavimo poreikius.
Socialinio intereso siekis tapti visuomenine tvarka prasideda nuo to intereso performulavimo į teisines idėjas – tam tikrą pageidaujamo elgesio projektą. Kad pajėgtų daryti realų poveikį žmonių elgesiui, šios idėjos – projektas turi pažengti teisinės sąmonės ribas ir virsti teisės normomis. O tokios idėjų "perdirbimo" į teisės normas procedūrų sistema ir yra teisėkūra. Tai visuomenės ar įgaliotų valstybės institucijų veikla, kuria siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti teisės normas atsižvelgiant į visų visuomenės narių teisių ir teisėtų interesų apsaugos bei įgyvendinimo poreikius.
Platesniu požiūriu teisėkūra – procesas nuo teisinio sumanymo, teisinės idėjos suformulavimo iki teisės normos priėmimo ir paskelbimo (promulgacijos). Teisėkūra kartu yra ir tas momentas, nuo kurio teisės tapsmą įsitraukia valstybė; tai forma, kuria teisė susivienija su valstybe, kad būtų užtikrinama tolesnė socialinių interesų juridizavimosi eiga. Teisinė kūryba valstybė tampa institucinė teisės dalimi. Būtent dėl šios funkcijos teisėkūra yra viena iš svarbiausių valstybinės veiklos krypčių, nes viskas, kas viešai ir svarbaus daroma teisinėje valstybėje, daroma remiantis teisės normomis.
Teisėkūros tikslas demokratinėje visuomenėje – formuluoti teisės normas siekiant užtikrinti žmogaus teisių saugą ir jų įgyvendinimą.
Taigi teisėkūra yra valstybės veikla, kuria siekiama parengti ir išleisti teisės aktus, išreiškiančius teisės normas. Jos metu yra sukuriamos, pakeičiamos arba panaikinamos konkrečios teisės normos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.92 KB
Autoriusmantutyte
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLektorė Jelena Smirnova
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisekuros rusys istatymu leidyba poistatyminiu teises aktu teisekura individualiu teises aktu teisekura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Lektorė Jelena Smirnova
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą