Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Sandoriai (4)

Sandoriai (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Sandorių samprata ir esmė. Sandorių dalyviai. Sandorių formos. Sandorių rūšys. Sandorių negaliojimas. Negaliojančių sandorių klasifikacija. Sandorių negaliojimo pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žinoma, kad nei viena žmonių visuomenė negali normaliai gyvuoti ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio normos ir taisyklės, nes jei jų nebūtų visuomenėje neišvengiamai įsivyrautų anarchija, netvarka ir chaosas.
Yra kelių rūšių teisės normos: baudžiamosios teisės, civilinės teisės, darbo teisės ir kt. Civilinė teisė reguliuoja asmenų turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius. Įstatymų numatytais atvejai ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
Dauguma civilinių teisinių santykių atsiranda sandorių pagrindu. Sandoriai – tai sąmoningi, laisva valia atliekami asmenų (fizinių ir juridinių) veiksmai, kuriais siekiama teisinio rezultato: sukurti, pakeisti, ar panaikinti civilines teises ir pareigas. Kiekvienas asmuo per savo gyvavimą sudaro daugybę sandorių, pavyzdžiui, tuokiasi, skiriasi, rašo testamentą, perka, parduoda ir t.t.
Savarankiškam darbui parašyti naudojau įvairią literatūra. Rėmiausi ir norminiais teisės aktais, ir teisės mokomosiomis knygomis, kuriose aprašomi teisės pagrindai ir "teismų praktika". Naudoti literatūros šaltiniai buvo pakankamai nauji, juose buvo aptariami galiojantys įstatymai, o informacija pateikiama aiškiai bei suprantamai.
Darbo tikslas: išsiaiškinti sandorių sampratą, kada sandoriai tampa negaliojantys ir kokios būna jų pasekmės.
Uždaviniai darbo tikslui pasiekti:
1) išsiaiškinti, sandorių esmę;
2) išsiaiškinti, kas yra sandorio dalyviai;
3) išsiaiškinti, kokios yra sandorių formos ir rūšys;
4) išsiaiškinti, kada sandoriai nustoja galioti;
5) išsiaiškinti, pagal ką yra klasifikuojami negaliojantys sandoriai;
6) išsiaiškinti, kokias pasekmes sukelia sandorių negaliojimas.
Sandoriais vadinami fizinių asmenų ir organizacijų veiksmai, kuriais siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti civilines teises ar pareigas. Tokią sandorio sampratą pateikia Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) 1.63 straipsnis.
Sandoris yra juridinis faktas, kurio esmę sudaro teisiniai veiksmai, atliekami tikintis konkretaus teisinio rezultato ir jie turi neprieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei. Be to, sandoryje būtinas asmens valios veiksnys.
Žmogaus norą sudaryti sandorį lemia jo ūkiniai, buitiniai, kultūriniai ir kiti poreikiai. Šis žmogaus noras vadinamas vidine valia. Jai formuojantis didelę įtaką turi tikslas ir motyvai. Kiekvienas įstatyme numatytas sandoris skirtas tam tikram tikslui tenkinti. Pavyzdžiui, pirkimo-pardavimo sutartis skirta parduoti daiktus ir gauti nustatytą pinigų sumą. Susiformavusi valia išreiškiama žodžiais (pasakant žodžius arba juos išreiškiant raštu) arba veiksmais (dovanos priėmimas, prekių apmokėjimas ir kt.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-14
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.34 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sandoriai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą